News

ASUS Transformer Pad TF300T

Jeszcze tablet czy może już netbook?

Tabela faktów pokaż/ukryj

Produkt: ASUS Transformer Pad TF300T
Producent: ASUSTeK Computer Inc.
Interfejs: Dotykowy
Platforma systemowa: Google Android 4 Ice Cream Sandwich
Głośność pracy: Niesłyszalny
Wymiary: Tablet 263 x 180.8 x 9.9 mm, stacja dokująca 263 x 180.8 x 8~10.4 mm
Waga: Tablet 635 g, stacja dokująca 546 g
Gwarancja: 24 miesiące
Zawartość zestawu: Tablet, stacja dokująca, dwuczęściowa ładowarka, instrukcja obsługi

Jakiś czas temu firma ASUS wypuściła na rynek pierwszy na świecie tablet z możliwością podłączenia klawiatury, noszący nazwę Transformer TF101. Wyposażony jest on w układ NVIDIA Tegra 2 i w dniu premiery stanowił najwydajniejszy i najbardziej zaawansowany tablet dostępny na rynku. Producent poszedł za ciosem i stworzył kolejne modele Transformerów. Jednym z nich jest Transformer Pad TF300T, którego zdobyliśmy do testów. Chcecie wiedzieć, jakie zaszły w nim zmiany względem poprzedniego modelu? Zapraszamy do lektury!

Opakowanie i jego zawartość

TF300T dotarł do naszej redakcji w niewielkim opakowaniu, jednak o dość sporej – jak na te wymiary – wadze. Utrzymane jest ono w ciemnej tonacji. Już pudełko sugeruje nam, z czym mamy do czynienia, bowiem widnieje na nim fotografia skrywanego wewnątrz urządzenia. Zdjęcie to prezentuje możliwość połączenia tabletu z klawiaturą. Oprócz loga producenta czy oznaczenia modelu na opakowaniu znajdziemy dodatkowo informacje o oddziałach producenta w takich państwach, jak: Ameryka, Niemcy, Taiwan czy Chiny.

ASUS Transformer Pad TF300T

Po otwarciu opakowania naszym oczom ukazał się ciemnoniebieski tablet połączony z klawiaturą. Gdy go wyjmiemy, znajdziemy dwie małe instrukcje obsługi. Jedna przeznaczona jest dla stacji dokującej (klawiatury), a druga dla tabletu. Niestety w żadnej z nich nie znajdziemy języka polskiego. Mimo wszystko nie jest to chyba duży minus, ponieważ system Android jest wyposażony w samouczek, który uruchamia się wraz z pierwszym włączeniem urządzenia. Jest on na tyle dokładny, że powinien nam przedstawić wszystkie najwazniejsze funkcje. Kolejnym elementem wyposażenia jest dwuczęściowa ładowarka. Część sieciowa jest wyposażona w gniazdo USB, dzięki czemu możemy wykorzystać kabel USB nie tylko do połaczenia tabletu z komputerem, ale także do ładowania. Takie rozwiązanie jest coraz częściej wykorzystywane w nowych smartfonach, a nawet w zwykłych telefonach komórkowych. Poza tymi rzeczami nic więcej od producenta nie otrzymamy.

ASUS Transformer Pad TF300T

Komentarze (3)

Poniżej wyświetlone są komentarze opublikowane najwcześniej (1-3). Wyświetl 10 najnowszych komentarzy. Autorem ostatniej wypowiedzi jest: Sticky.

Znerwicowany przez Andka

  • Goście

Napisano 27 sie 2012, 17:59

Terefere w kontekście płynności działania i superlatw dla Androida 4.0.3 lub 4.1.1
Różnica pomiędzy w/w ver. Androida jest taka że w ver.4.1.1 poprawiono pewne błędy z poprzedniej ale już naliczyłem kilka nowych które psują całą przyjemność z użytkowania TF300T
Pytanie - czy autor faktycznie, na poważnie, popracował z  TF300T.
Ja tak. I już mnie mdli od Androida pomino iż w smartfonie go używam i jestem pełny zachwytu.
Ale na moim tablecie to jakieś nieporozumienie. Nigdy nie wiem czym mnie zaskoczy.
Zaczynam myśleć czy da się wtłoczyć Win8 do tego super tabletu.
A cztery rdzenie pracują zapewne tylko przy grach. Pozostałe aplikacje łącznie z systemowymi potwornie kuleją. Mój TF300T zachowuje się jak laptop z ubiegłego wieku. Pomijając gry oczywiście.

PLF10T

  • Goście

Napisano 6 wrz 2012, 09:20

Czy można bez problemów podłączyć zewnętrzny modem GSM do portu USB stacji dokującej? Czy potrzebne jest do tego jakieś dodatkowe oprogramowanie/modyfikacja tabletu? Mam modem HUAWEI E173 z kartą AERO2. W komputerze PC same pobrały się sterowniki i zainstalowałem MobilePartner-a - działa.

W ASUS TF300T po podłączeniu nie dzieje się nic. Co zrobić, żeby można było używać tego modemu?

Sticky

  • Redakcja
  • 381 postów

Napisano 6 wrz 2012, 16:00

Pamiętam w najtańszym tablecie manty wystarczyło ustawić odpowiedni APN w ustawieniach sieci bezprzewodowych, wpisać hasło i po sprawie. Wydaje mi się że tutaj tak samo to będzie działać.
Jeśli zalogujesz się Twoje komentarze zostaną powiązane z Twoim kontem na forum. Nie będziesz musiał(a) podawać także kodu zabezpieczającego. Jeżeli nie masz jeszcze konta, możesz zarejestrować się.
Zgłoś błąd