News

MSI GeForce GTX 580 Lightning

Bezkompromisowa wydajność w świetnym opakowaniu

Tabela faktów pokaż/ukryj

Produkt: MSI GeForce GTX 580 Lightning (N580GTX Lightning)
Producent: MSI International
Procesor graficzny: GF110
Zainstalowana pamięć: 1536 MB
Rodzaj zainstalowanej pamięci: GDDR5
Częstotliwość taktowania rdzenia: 832 MHz
Częstotliwość taktowania pamięci: 1050 MHz (efektywnie 4200 MHz)

Rodzina kart Lightning jest znana większości entuzjastów sprzętu komputerowego. Należące do niej konstrukcje cechują się w powszechnym mniemaniu bardzo wysoką wydajnością, wzorową kulturą pracy oraz ponadprzeciętnymi możliwościami podkręcania. Na przykładzie MSI GeForce'a GTX 580 Lightning sprawdzimy, czy takie myślenie o kartach MSI zgodne jest z prawdą. Zapraszamy do lektury.

Opakowanie i jego zawartość

Karta dotarła do redakcji zapakowana w sporych rozmiarów karton. Na klapie frontowej opakowania ujrzymy znajomy samolot myśliwski (motyw bardzo często wykorzystywany przez MSI). Znajdują się tam oczywiście najważniejsze informacje dotyczące układu i zgodności z różnymi technologiami. Producent umieścił tam też informację o tym, że karta przeznaczona jest do ekstremalnego overclockingu (przy wykorzystaniu suchego lodu lub ciekłego azotu).

MSI GeForce GTX 580 Lightning

Po otwarciu opakowania znajdziemy w środku bohatera naszej dzisiejszej recenzji w towarzystwie kilku dodatków. Są to:

  • płyta ze sterownikami,
  • instrukcja szybkiej instalacji,
  • konektor DVI – D-Sub,
  • dwa mostki SLI,
  • dwie przejściówki PCIe 6-pin – PCIe 8-pin,
  • trzy kable do wyprowadzenia punktów pomiaru napięcia.

MSI GeForce GTX 580 Lightning

Jakość i liczba dodatków jak na taką kartę, nie jest szczególnie duża. Przydałby się np. kabel HDMI lub jakakolwiek gra.

Komentarze (1)

Poniżej wyświetlone są komentarze opublikowane najwcześniej (1-1). Wyświetl 10 najnowszych komentarzy. Autorem ostatniej wypowiedzi jest: GTX.

GTX

  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 19 lip 2011, 01:18

System chłodzenia Twin Frozr należy do światowej czołówki i to widać na każdym kroku. Karta podczas pełnego obciążenia nagrzała się do temperatury wynoszącej jedynie 61 stopni C.Przy tym przez cały czas panowała niczym nie zakłócona cisza. Jedynym słyszalnym dźwiękiem był delikatny świst powietrza.

-co za brednie 61 stopni ! w życiu takiej temperatury nie miała i nie będzie mieć więc kity nie wciskajcie ludziom tak samo z tą ciszą.

Nasz dzisiejszy główny bohater taktowany jest standardowo zegarami 832 MHz dla rdzenia, 1664 MHz dla shaderów oraz 1050 MHz dla pamięci VRAM. Nam, dzięki programowej zmianie napięcia, udało się wycisnąć odpowiednio 910 MHz, 1820 MHz oraz 1100 MHz. Nie są to niestety wyniki, jakich się spodziewaliśmy po karcie dla overclockerów. Możliwe, że nasz egzemplarz miał jakąś wadę lub był wcześniej zbyt mocno eksploatowany.

-a ile byście chcieli wykręcić 1200 mhz to ja na gtx480 wykrece bez (V) na 860 mhz nie wspomne o dalszym OC.

-Pobór mocy jak i temperatura poszczególnych kart jest zaniżona.To samo tyczy sie wyników w 3dmark.

Trzeba wyraźnie i otwarcie powiedzieć, że to nie jest model dla każdego, co widać już po cenie produktu. Kwota około 1800 zł wcale nie jest mała, choć jak za taką wydajność i kulturę pracy wcale nie wygórowana.

-cena nie jest wygórowana ?? toż to badziew kompletny który kosztuje kosmos,macie poczucie humoru a teraz proszę mi odp. ile wam zapłacili za te beznadziejne testy ? sponsorowane ! nie wszyscy są gupii i się znają na sprzęcie komputerowym a wy za nie prawdziwe info. nie będziecie mieli ludzi na forum.

Nauczcie się robić porządnie testy na faktach a nie ściema.
Jeśli zalogujesz się Twoje komentarze zostaną powiązane z Twoim kontem na forum. Nie będziesz musiał(a) podawać także kodu zabezpieczającego. Jeżeli nie masz jeszcze konta, możesz zarejestrować się.
Zgłoś błąd