News

Udział Microsoft Edge na rynku przeglądarek wciąż spada

Większość użytkowników już dawno zapomniała o przeglądarce Internet Explorer. Przedsiębiorstwo z Redmond wciąż jednak próbuje ratować swoje rozwiązanie rozwijane pod postacią Microsoft Edge. Mimo, że przeglądarka jest domyślną w Windows 10, większość użytkowników woli korzystać chociażby z konkurencyjnego Google Chrome.

Jak podaje Computerworld, użytkownicy najnowszego Windowsa powoli, jednak jest proces ciągły, przenoszą się na rozwiązania konkurencji. Okazuje się, że starania Microsoftu nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Serwis WinBeta na podstawie trzech różnych źródeł stworzył szczegółowy raport prezentujący tendencje spadkową Microsoft Edge:

- NetApplication: udział użytkowników Windows 10 korzystających z przeglądarki Edge spadł z 39% (w sierpniu) do 31,1% w listopadzie

- StatCounter: w listopadzie Microsoft Edge był wykorzystywany na zaledwie 12,9% wszystkich komputerów z dziesiątką (15,2% w sierpniu)

- DAP: we wrześniu 24,6% użytkowników Windows 10 korzystało z Microsoft Edge,  listopadzie liczba ta spadła do 22,4%

microsoft edge

Gdy Microsoft udostępnił najnowszą wersję systemu operacyjnego, użytkownicy bardzo chętnie decydowali (i wciąż decydują) się na aktualizację z Windowsa 7, 8 i 8.1, niestety ich entuzjazm co do przeglądarki Edge był zdecydowanie mniejszy, co przekłada się na jej malejący udział.

Komentarze (1)

Poniżej wyświetlone są komentarze opublikowane najwcześniej (1-1). Wyświetl 10 najnowszych komentarzy. Autorem ostatniej wypowiedzi jest: Tomek.

Tomek

  • Goście

Napisano 16 gru 2015, 21:56

Nic dziwnego, słaba jest jak diabli. Żre kosmiczne ilości ram, wcale nie jest szybka, często się przycina ( nawet start trwa długo ), brak wtyczek, brak zaawansowanych ustawień, brak proxy niezależnego od systemu. Firefox i Slimjet biją to na głowę, wolę już nawet IE11.
Jeśli zalogujesz się Twoje komentarze zostaną powiązane z Twoim kontem na forum. Nie będziesz musiał(a) podawać także kodu zabezpieczającego. Jeżeli nie masz jeszcze konta, możesz zarejestrować się.
Zgłoś błąd