News

Twórcy Afterfall: InSanity bliscy bankructwa?

Do Sądu Rejonowego Katowice-Wschód wpłynął wniosek o ogłoszenie upadłości firmy Nicolas Games S.A. - twórców wydanej w zeszłym roku gry Afterfall: InSanity, której akcja rozgrywała się w postapokaliptycznej Polsce. Inicjatorem wniosku jest firma Nawar, która twierdzi, że katowicki producent nie wywiązał się z umowy.

Czarne chmury zbierają się nad twórcami wydanej w listopadzie zeszłego roku gry Afterfall: InSanity - do Sądu Rejonowego Katowice-Wschód wpłynął wniosek o ogłoszenie upadłości firmy Nicolas Games S.A. Sprawa jest jednak bardziej skomplikowana niż się wydaje, ponieważ inicjatorem wniosku jest zewnętrzne przedsiębiorstwo Nawar, od którego katowicki producent gier wykupił w zeszłym roku studio Frontline.

Z informacji, które udało nam się pozyskać, wynika, że Nicolas Games S.A. wciąż nie wywiązało się z umowy opiewającej na kwotę 300 tysięcy złotych. Przedstawiciele Nawaru twierdzą, że do tej pory otrzymali zaledwie 1/3 z całości i to pomimo faktu, że od podpisania umowy minie niedługo rok. Sprawa pozostawała nierozstrzygnięta mimo usilnych prób dojścia do porozumienia. Ostatecznie kierownictwo bydgoskiego Nawaru straciło cierpliwość i teraz nad twórcami gry Afterfall wisi realna groźba likwidacji.

Jednak sprawa zdaje się mieć drugie dno. Tomasz Majka, prezes zarządu Nicolas Games, w wypowiedzi dla Parkiet.com stwierdził, że jego firma nie dostała żadnego wniosku:

– Do spółki nie trafiła żadna wiadomość z sądu o złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości naszej firmy. Nie mogę komentować nieoficjalnych informacji ani ujawniać żadnych szczegółów naszej umowy i rozliczeń z Nawarem - powiedział Majka, po czym dodał, że kierowana przez niego spółka nie ma żadnych problemów finansowych.

Jak to wszystko się zakończy - czas pokaże. Pozostaje mieć nadzieję, że w tym sporze nie ucierpi grupa docelowa, czyli gracze.

Afterfall: InSanity

Komentarze (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Co Ty myślisz na temat poruszony w powyższym tekście?

Jeśli zalogujesz się Twoje komentarze zostaną powiązane z Twoim kontem na forum. Nie będziesz musiał(a) podawać także kodu zabezpieczającego. Jeżeli nie masz jeszcze konta, możesz zarejestrować się.
Zgłoś błąd