Świat wielkich liczb z Minecrafta
Dla wszystkich wątpiących, że Minecraft to naprawdę popularna gra, przedstawiamy liczby, które mogą zawrócić w głowie. Statystyki zostały zaprezentowane przez studio Mohjang w ten weekend, na odbywającym się w Las Vegas Mineconie.
Jedną z tych wielkich liczb jest 241,920,000. Dokładnie tyle osób loguje się miesięcznie na serwerach Minecrafta, by tworzyć swój klockowy świat. Takimi wynikami pochwalili się twórcy gry, studio Mohjang, w czasie swojego panelu na Mineconie.
Wyniki logowań do Minecrafta znacząco wzrosły w zeszły piątek, gdy ukazała się pełna wersja gry (jeszcze przed premierą sprzedano ją w ponad 4 milionach egzemplarzy). Tego dnia, w każdej sekundzie, 4000 osób z całego świata uruchamiało ten sandboksowy tytuł. Jeśli chodzi o pobieranie plików, to od początku istnienia gry zrobiono to już 2 miliardy razy (sic!). Co sekundę, 11 tys. osób pobiera nowego skina do gry!

Obrazu świata opanowanego przez Minecraft dopełnia fakt, że do gry zarejestrowało się do tej pory 16,869,966 osób, a w serwisie Metascore jej pełna wersja ma wynik na poziomie 97 punktów (na 100 możliwych). Jeśli niedługo pojawi się pudełkowa wersja gry i jej konwersja na konsolę (Minecraft ma wylądować na Xboksie) to możemy spodziewać się kolejnych fenomenalnych liczb.
Pozostaje zadać jedno pytanie: co czyni Miecrafta aż tak popularnym? Bo przecież nie porywająca grafika.


