News

Rok 2016 będzie ciężki dla producentów tabletów

Wraz z końcem roku przychodzi pora na wszelkie podsumowania, ale również przewidywania co do roku nadchodzącego. Firma TrendForce przygotowała prognozę dotyczącą notebooków oraz tabletów i jak się okazuje, te drugie urządzenia czeka ciężki okres.

Jak podaje TrendForce, dostawy laptopów w 2016 roku wzrosną o 1% w porównaniu rok do roku i wyniosą około 165 milionów jednostek. Ten niewielki wzrost będzie zasługą takich producentów jak Xiaomi czy Huawei.

Google Pixel C tablet

Z drugiej strony tablety wciąż będą notować spadek. Urządzenia te nadal posiadają ograniczone możliwości w kwestii rozrywki i funkcjonalności i z roku na rok są zastępowane przez coraz większe smartfony. W 2016 roku dostawy mają osiągnąć liczbę 153,3 milionów, czyli o 6,1% mniej w stosunku do 2015 roku.

57% tabletów w 2014 roku stanowiły modele 7-calowe, w tym roku będzie to najprawdopodobniej 50%, ponieważ producenci tych urządzeń przestają rozwijać tablety w większych rozmiarach ze względu na większe powodzenie na rynku notebooków.

TrendForce zakłada również, że sprzedaż tabletów będzie napędzana przez urządzenia z rozdzielczością Full HD oraz bardzo cienkimi ramkami ekranu.

Komentarze (2)

Poniżej wyświetlone są komentarze opublikowane najwcześniej (1-2). Wyświetl 10 najnowszych komentarzy. Autorem ostatniej wypowiedzi jest: Marek.

kkatiaa90

  • Goście

Napisano 3 gru 2015, 12:35

Widać spadek gołym okiem, ja kupiłam dwa i nie używam już żadnego...

http://decoboo.pl

Marek

  • Goście

Napisano 3 gru 2015, 21:45

Kiedyś dobra passa musiała się skończyć...

https://www.onitum.pl/
Jeśli zalogujesz się Twoje komentarze zostaną powiązane z Twoim kontem na forum. Nie będziesz musiał(a) podawać także kodu zabezpieczającego. Jeżeli nie masz jeszcze konta, możesz zarejestrować się.
Zgłoś błąd