News

Polska gra Global Ops debiutuje... ale nie u nas

Na sklepowe półki trafia kolejna polska gra - Global Ops: Commando Libya, czyli FPS traktujący o wojnie domowej w Libii. Niestety, okazuje się, że nie będzie można jej kupić w naszym kraju.

Ciekawa sytuacja rysuje się na naszym rynku. W tym roku powstało lub ujawniło swoje istnienie kilka firm produkujących gry komputerowe, wśród nich jest Spectral Games. Katowickie studio stworzyło pierwszą grę o wojnie domowej w Libii, a mimo to w naszym kraju jest o niej wyjątkowo cicho. Tymczasem Global Ops: Commando Libya, bo tak się zwie, właśnie trafiło do sklepów na terenie Wielkiej Brytanii i większości krajów europejskich wśród których... nie ma Polski.

Jeśli ten stan rzeczy utrzyma się, to Global Ops będzie drugą, po Archangelu od Metropolis Software, polską grą, która nie została wydana w rodzimym kraju. Postanowiliśmy w tej sprawie przeprowadzić rozmowę z pracownikami Spectral Games, lecz mimo kilku prób nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi. Możecie być pewni, że będziemy dalej przyglądali się tej sprawie i informowali na bieżąco o wszelkich nowościach. Póki co zapraszamy do oglądania najnowszego, przepełnionego akcją zwiastuna.

Zgłoś błąd