Nastolatki i technologia w 2013 roku – 10 ciekawych faktów
PEW Research Centre przeprowadziło badanie, dzięki któremu poznaliśmy 10 ciekawych faktów na temat kontaktu nastolatków z technologią.
PEW Research Centre jest jednym z najpopularniejszych centrów badań online oraz posiadaczem jednego z największych ich zbiorów wykorzystywanego m.in. w publikacjach akademickich. Tym razem postanowiono przedstawić sytuację nastolatków i ich postrzeganie technologii w 2013 roku. Otrzymane wyniki są naprawdę interesujące.
Lista 10 faktów:
- Wśród młodzieży w wieku 12-17 lat odnotowano wolniejszy wzrost korzystania z serwisów mediów społecznościowych, jak Facebook, ale jednocześnie zauważono wzrost popularności Twittera.
- Obecne nastolatki udostępniają o wiele więcej prywatnych informacji niż było to jeszcze 10 lat temu.
- Dzisiejsze nastolatki obchodzi jednak prywatność w sieci.
- Podejmują działania mające poprawić ich reputację w Internecie.
- Rodzice nastolatków mają świadomość, że treści znajdujące się w Internecie mogą mieć wpływ na życie ich pociech.
- Młodzież podczas procesu uczenia się coraz chętniej wykorzystuje różnego rodzaju technologie.
- Internet w ogromnym stopniu wpłynął na zmianę sposobu wyszukiwania przez nastolatków informacji, choć nadal nie jest niezbędny. Nie wpłynął też negatywnie na jakość wyszukiwania informacji.
- Cyfrowe narzędzia mogą wpłynąć pozytywnie na umiejętność pisania wśród dzieci.
- Nauczyciele są podzieleni co do tego, czy treść cyfrowa jest naprawdę tak wyjątkowa, jak się ją określa.
- Współdzielenie treści cyfrowych utrzymuje się w obszarze zarówno technologii, jak i edukacji.



