News

Microsoft wprowadza zmiany w usłudze OneDrive

Microsoft zapowiedział dziś, że w usłudze OneDrive nastąpią pewne zmiany. Darmowa przestrzeń zostanie zredukowana z 15 do 5 GB, wprowadzone zostaną też limity dla użytkowników, którzy do tej pory cieszyli się nieograniczonym miejscem na dysku w chmurze.

Powodem takich działań jest fakt, że sporo użytkowników nadużywa serwisu i korzystając z nieograniczonej ilości miejsca przechowuje nawet 75 TB danych na jednym koncie. Przedsiębiorstwo z Redmond przedstawiło wprowadzane w życie zmiany:

„Nie planujemy w dalszym ciągu oferować nieograniczonej ilości miejsca na dysku w chmurze w ramach subskrypcji Office 365 Home, Personal lub University. Od teraz użytkownicy ci będą mogli wykorzystać 1 TB przestrzeni w OneDrive”

„Plany 100 i 200 GB zostaną zastąpione planem 50 GB za 1,99 dolara miesięcznie na początku 2016 roku”

„Pojemność dysku w darmowej wersji OneDrive zostanie zmniejszona z 15 do 5 GB, zarówno dla nowych jak i obecnych użytkowników. Zmiany te będą obowiązywać od przyszłego roku”

OneDrive

Warto zaznaczyć, że nie wszystkie zmiany zostają wprowadzone od razu i jak widać Microsoft daje użytkownikom czas na zastanowienie. Subskrybenci Office 365 posiadający ponad 1 TB danych zostaną o zmianach powiadomieni i będą mieć aż 12 miesięcy na uporządkowanie swojego dysku. Natomiast użytkowników, którzy obecnie co miesiąc opłacają 100 lub 200 GB zmiany te nie obejmą.

Komentarze (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Co Ty myślisz na temat poruszony w powyższym tekście?

Jeśli zalogujesz się Twoje komentarze zostaną powiązane z Twoim kontem na forum. Nie będziesz musiał(a) podawać także kodu zabezpieczającego. Jeżeli nie masz jeszcze konta, możesz zarejestrować się.
Zgłoś błąd