News

iOS 9 już na 70% iPhone'ów, Android Marshmallow na 10% urządzeń

System iOS 9 od Apple pojawił się tuż przed premierą iPhone’ów 6s i 6s Plus. Sukces nowych urządzeń wraz z wysokim wskaźnikiem adaptacji najnowszej wersji oprogramowania pokazały, jak szybko użytkownicy Apple zaktualizowali swoje iPhone’y. Najnowsze dane wskazują, że najnowszą wersję systemu posiada już 70% użytkowników, co znacznie przewyższa wynik uzyskany przez Androida.

Apple jakiś czas temu udostępniło dane liczbowe dotyczące użytkowników, którzy dokonali aktualizacji, na podstawie informacji z App Store. Według nich, w przeciągu trzech tygodni od premiery najnowszy iOS pobrało aż 50% użytkowników. Co ciekawe, Android Marshmallow dwa miesiące po swoim debiucie posiada zaledwie 10% wszystkich użytkowników systemu Google.

Apple iOS 9

Taka różnica może wynikać z tego, że Apple ściśle kontroluje iPhone’y i swój ekosystem, Google z kolei współpracuje z wieloma producentami, którzy chcą zróżnicować system na własnych urządzeniach poprzez dodawanie dodatkowych aplikacji, a nawet nakładek. W rezultacie aktualizacje, nawet te najważniejsze, trafiają do użytkowników bardzo powoli, często z dużym opóźnieniem, a zdarza się, że ci nie otrzymują ich wcale.

Aktualizacja z wydaniem iOS 9 zawierała wiele poprawek, w tym ogólnej wydajności systemu, nie zmieniała jednak drastycznie jego ogólnego wyglądu. Wskaźnik adaptacji tej wersji oprogramowania jest jednak bardzo wysoki, zarówno w przypadku nowych jak i starych urządzeń Apple.

Komentarze (2)

Poniżej wyświetlone są komentarze opublikowane najwcześniej (1-2). Wyświetl 10 najnowszych komentarzy. Autorem ostatniej wypowiedzi jest: polak prawdziwy.

ania

  • Goście

Napisano 3 gru 2015, 12:38

Nie jestem przekonana do iphonów i chyba nigdy nie będę :)

http://modica.pl

polak prawdziwy

  • Goście

Napisano 17 lip 2016, 13:26

A ile urządzeń serii nexus ma nowego androida? To jest porównanie z iPhone. Co mają inni producenci do tego.
Jeśli zalogujesz się Twoje komentarze zostaną powiązane z Twoim kontem na forum. Nie będziesz musiał(a) podawać także kodu zabezpieczającego. Jeżeli nie masz jeszcze konta, możesz zarejestrować się.
Zgłoś błąd