Homefront: The Revolution - debiut dopiero w 2016 roku
Niemiecki wydawca Deep Silver ogłosił informację o opóźnieniu premiery sequela tytułu Homefront - gry FPS akcji z 2011 roku, która cieszyła się sporym uznaniem wśród wielu graczy. Druga część serii, zatytułowana The Revolution, planowo miała zadebiutować na rynku jeszcze w tym roku, ale przez liczne zmiany w kwestiach deweloperskich, produkcja ta ukaże się dopiero w 2016 roku.
Tytuł Homefront od zawsze miał ambicje do konkurencji z największymi w branży. Konkurencja wśród gier FPS akcji jest jednak na tyle spora, że nowym produkcjom ciężko jest przebić się, nawet jeśli są one naprawdę dobre. Nie inaczej było z pierwszą odsłoną Homefront - rozgrywka oferowała przede wszystkim ciekawe tło fabularne, ale stosunkowo ograniczone zaplecze techniczne niestety nieco przyćmiło pozostałe zalety tytułu. Niemniej, nadchodząca kontynuacja serii ma to zmienić. Pod względem procesu deweloperskiego, jest to zupełnie inna gra od swojej poprzedniczki, tworzona przez zupełnie innych ludzi i również wydawana przez innego wydawcę.
Po okresie sporych zawirowań w kwestiach produkcji tytułu, sytuacja finalnie rozjaśniła się, a za deweloperkę obecnie odpowiedzialny jest zespół Dambuster Studios, będący częścią firmy wydawniczej Deep Silver, która niedawno nabyła prawa do marki od niemieckiej spółki Crytek. Zamieszanie to najwyraźniej odbiło się jednak na samym toku produkcji, na którą twórcy potrzebują teraz więcej czasu. Początkowo zapowiadane na 2015 rok, Homefront: The Revolution ukaże się zatem dopiero w 2016 roku. Przy tytule wciąż pracują jednak osoby związane z początkami projektu, które znalazły się w ekipie Dambuster Studios po przejściu z brytyjskiego odziału firmy Crytek.
Akcja Homefront: The Revolution będzie rozgrywać się na terenach Filadelfii w niedalekiej przyszłości. Po czterech latach północnokoreańskiej okupacji, amerykańskie siły podziemne zaczną stawiać opór, dążąc do tytułowego przewrotu, który dałby narodowi szanse na odzyskanie utraconej swobody. Rozgrywka będzie się więc opierać na partyzanckich zakusach, na których czele staniemy my sami. Fabuła zapowiada się zatem na bardzo ciekawą, jednak na efekt finalny będziemy musieli jeszcze niestety poczekać. Gra ma pojawić się na PlayStation 4, Xbox One oraz komputerch osobistych.



