Cooler Master prezentuje nowe układy chłodzenia z serii Nepton
Firma Cooler Master poszerza swoją ofertę układów chłodzenia o dwa modele z rodziny Nepton. Oba produkty dedykowane są do chłodzenia procesorów i należą do grupy układów chłodzenia cieczą.
Firma Cooler Master zaprezentowała dwa najnowsze układy chłodzenia cieczą o nazwach Nepton 140XL oraz Nepton 280L. Oba urządzenia wyposażone są seryjnie w odpowiednio jeden oraz dwa wentylatory JetFlo 140, które instalowane są na chłodnicach cieczy.
Na poniższych zdjęciach możemy zobaczyć nie tylko miedzianą płytkę, która styka się z odpromiennikiem ciepła procesora (IHS), ale również specjalnie gęsto ułożone listki, które poprawiają odbiór ciepła z powierzchni procesora przez ciecz znajdującą się w układzie chłodzenia. Współczynnik TDP deklarowany przez producenta dla modelu Nepton 280L wynosi aż 300 W.
Modele Cooler Master Nepton 140XL oraz 280L w sprzedaży pojawią się jeszcze w tym miesiącu. Niestety cen ww. produktów nie podano.





