News

Chrome wykorzysta serwery Google do sprawdzania pisowni

Google zaimplementował we wczesnej wersji testowej przeglądarki Chrome (Canary build) funkcję synchronizacji słownika ze swoimi serwerami. Ma to zaowocować bardziej rozbudowaną i dynamicznie aktualizowaną bazą dostępnych słówek.

Do tej pory Chrome, podobnie jak inne przeglądarki i aplikacje, posiadało wbudowany słownik gramatyczny, z którym porównywane były wpisywane w formularzach słowa. Teraz ma to się zmienić, gdyż zawartość słownika będzie generowana dynamicznie i synchronizowana z serwerami Google. Jak nietrudno się domyślić, celem jest maksymalne rozbudowanie bazy słów  i zapewnienie skuteczniejszego mechanizmu sprawdzania pisowni.

Algorytm nowego rozwiązania ma być tak skonstruowany, że użytkownicy nie będą mieli problemów z dodawaniem własnych słów do słownika. Na podstawie przesłanych propozycji system będzie analizował ewentualne błędne formy i doda dany wyraz do swojej bazy, tak by był dostępny dla wszystkich użytkowników komunikujących się w wybranym języku.

Funkcję na razie wbudowano w wersję Canary, która instaluje się oddzielnie od innych wersji przeglądarki (wydanie dev znajdziecie w naszym Downloadzie). Aby z niej skorzystać wystarczy kliknąć PPM na podkreślonym na czerwono wyrazie i z menu kontekstowego wybrać polecenie "Ask Google for suggestions".

Komentarze (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Co Ty myślisz na temat poruszony w powyższym tekście?

Jeśli zalogujesz się Twoje komentarze zostaną powiązane z Twoim kontem na forum. Nie będziesz musiał(a) podawać także kodu zabezpieczającego. Jeżeli nie masz jeszcze konta, możesz zarejestrować się.
Zgłoś błąd