News

CD Projekt dystrybutorem gier Blizzarda

Prawa do dystrybucji gier Blizzarda na terenie Polski przejęła firma CD Projekt. Oznacza to, że twórcy Wiedźmina wydadzą w naszym kraju Diablo III.

Jeśliby poprosić przeciętnego gracza o wymienienie największych polskich firm wydawniczych, to z pewnością pojawią się wśród nich CD Projekt i Cenega Poland. To duże firmy, które mają znaczny udział w polskim rynku. Mniej graczy pamięta o innej firmie - Licomp Empik Multimedia, lepiej znanej jako LEM, która wydaje takie produkcje, jak gry z serii Call of Duty czy StarCraft. Dystrybutor ten może w najbliższym czasie jeszcze stracić na znaczeniu, gdyż właśnie utracił umowę na wyłączność podpisaną z Blizzardem. Tę przejął ww. CD Projekt, który dzięki temu wyda Diablo III w Polsce. Nie wiadomo jednak, jak sprawa ma się z dwoma rozszerzeniami do Starcrafta II, które zapowiedziano na przyszły rok.

To z pewnością duży cios dla LEM-u, lecz pamiętajmy, że wydawnictwo wciąż ma podpisane umowy z gigantami takimi jak Codemasters czy Activision. A te już zapowiadają liczne kontynuacje znanych marek.

LEM

Zgłoś błąd