News

Apple Music dostępne także na Androida

Usługa muzyczna Apple Music zadebiutowała 30 czerwca. Po czterech miesiącach liczba subskrybentów wynosi już 6,5 miliona (w sierpniu z wersji darmowej korzystało ponad 11 milionów osób), jednak sporego wzrostu możemy oczekiwać w najbliższym czasie, ponieważ Apple Music wkracza na urządzenia z Androidem.

Apple Music to nic innego jak kolejna na rynku usługa muzyczna, oferująca ponad 37 milionów utworów. Po zakończeniu 90-dniowego okresu próbnego do dyspozycji użytkowników pozostaje wyłącznie wersja Premium, za którą w Polsce trzeba zapłacić 4,99 lub 7,99 euro (pakiet rodzinny do 6 osób). W przeciwieństwie do Spotify, Apple nie zdecydowało się na darmową wersję usługi z reklamami.

Apple music

Eddy Cue z Apple’a w rozmowie dla serwisu TechChrunch powiedział, że usługa dla Androida została uruchomiona 10 listopada i jest dostępna na wszystkich rynkach, gdzie dostępne jest Apple Music w wersji iOS. Wyjątkiem są Chiny, premiera w tamtym regionie ma jednak nastąpić niebawem.

Użytkownicy chcący korzystać z usługi na urządzeniach z Androidem również otrzymają dostęp do trzymiesięcznej wersji trial. Po tym okresie aby dalej korzystać z zasobów Apple Music wymagana będzie rejestracja i opłacanie comiesięcznego abonamentu. W dowolnym momencie można oczywiście bez konsekwencji zrezygnować z usługi.

Aplikacja jest dostępna na Androida w wersji beta, a do jej instalacji wymagany jest system w wersji 4.3 (Jelly Bean) lub nowszej. Warto zwrócić uwagę, że wydanie to może jeszcze nie posiadać wszystkich funkcji dostępnych na iOS.

Komentarze (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Co Ty myślisz na temat poruszony w powyższym tekście?

Jeśli zalogujesz się Twoje komentarze zostaną powiązane z Twoim kontem na forum. Nie będziesz musiał(a) podawać także kodu zabezpieczającego. Jeżeli nie masz jeszcze konta, możesz zarejestrować się.
Zgłoś błąd