News

Android i Chrome OS jednak nie zostaną scalone?

W ubiegłym tygodniu pojawiły się informacje o planach Google, które chce połączyć Chrome OS i Androida w jeden duży system operacyjny. Uruchomienie miałoby nastąpić już w 2017 roku, a nawet nieco wcześniej. Jak się jednak okazuje, sytuacja wygląda nieco inaczej i samo Google jednoznacznie twierdzi, że Chrome OS zostaje.

Przedsiębiorstwo z Mountain View potwierdza, że jego inżynierowie pracują nad większym współdziałaniem obu systemów operacyjnych powołując się nawet na niedawne wprowadzenie wybranych aplikacji z Androida do Chrome OS. Jednakże nie ma planów, aby te dwa systemy scalić.

chrome OS Android

Argumentem ma być wysoka sprzedaż Chromebooków w sektorze edukacji, na co wpływają łatwość użytkowania i bezpieczeństwo. Google obiecuje, że wraz z nowym rokiem Chrome OS otrzyma szereg nowych funkcji, takich jak nowy odtwarzacz multimedialny, lepsza wydajność czy odświeżony design. Na 2016 rok planowanych jest też sporo nowych urządzeń tego typu.

Komentarze (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Co Ty myślisz na temat poruszony w powyższym tekście?

Jeśli zalogujesz się Twoje komentarze zostaną powiązane z Twoim kontem na forum. Nie będziesz musiał(a) podawać także kodu zabezpieczającego. Jeżeli nie masz jeszcze konta, możesz zarejestrować się.
Zgłoś błąd