World of Warcraft po rosyjsku
Źródło: własne
World of Warcraft to obecnie najpopularniejsza gra na świecie. Obecnie istnieje tylko kilka wersji językowych, z czego większość graczy posiada wersję angielską. Niedługo natomiast ruszą prace nad stworzeniem wersji w języku rosyjskim.
W Europie rosyjski będzie piątym językiem w jakim dostępny będzie WoW, zaraz po angielskim, niemieckim, francuskim oraz hiszpańskim. Na razie ogłoszono nabór pracowników, szczegółów można dowiedzieć się pod tym adresem, natomiast zakończenie prac planowane jest na jesień przyszłego roku.

Mike Morhaime, prezes oraz jeden z założycieli studia Blizzard Entertainment, powiedział, że ze względu na entuzjazm Rosjan w stosunku do WoWa postanowili oni postawić dedykowane serwery w ich ojczystym języku. Mają oni nadzieje, że przyciągnie to jeszcze więcej graczy. Dodał także, że chcą oni w przyszłości zapewniać jeszcze większy dostęp graczom, możliwe więc że i kiedyś pojawi się polska wersja gry.


