News

Windows 7 RC udostępniony

Microsoft udostępnił publicznie wersję RC (Release Candidate) swojego najnowszego systemu operacyjnego - Windowsa 7. Oznacza to, że wkracza on w końcowe fazy projektowania.

W Windows 7 RC, w porównaniu do poprzednich wersji, pojawiło się kilka zmian. Zastosowano między innymi tryb Windows XP, który pozwala uruchomić wiele aplikacji napisanych dla Windows XP. Pojawił się także zdalny streaming mediów, który umożliwia zdalny dostęp przez internet do domowych bibliotek multimedialnych z poziomu innego komputera z systemem Windows 7. W przyszłości tryb XP pojawi się jedynie w wersjach Windows 7 Professional i Ultimate.

Windows 7 Release Candidate jest dostępny w pięciu językach: angielskim, niemieckim, japońskim, francuskim oraz hiszpańskim.

Minimalne wymagania sprzętowe:

  • Procesor 1 GHz (lub szybszy)
  • 1 GB RAM (32-bit) / 2 GB RAM (64-bit)
  • 16 GB wolnego miejsca na dysku (32-bit) / 20 GB (64-bit)
  • Karta graficzna z obsługą DirectX 9 z WDDM 1.0

Komentarze (1)

Poniżej wyświetlone są komentarze opublikowane najwcześniej (1-1). Wyświetl 10 najnowszych komentarzy. Autorem ostatniej wypowiedzi jest: D154573R.

D154573R

  • Użytkownicy
  • 226 postów

Napisano 7 maj 2009, 18:04

Świetny system smile.gif Dopieszczona maksymalnie Vista z innowacyjnymi funkcjami, które wg mnie się przyjmą. Pasek startu jest bardzo funkcjonalny i lepszego nie znajdziecie. Mam nadzieję, że szybko oprogramowanie zostanie do niego dostosowane. Używam Opery i chciałbym by wyglądała na pasku tak samo jak IE :] Ze sterownikami nie ma problemu. Działają te z Visty. Dodatkowo wprowadzono zmianę tapet. Ma małe wymagania. Aero zostało dopieszczone. W internecie można znaleźć spolszczenie nieoficjalne. Bardzo dobre. RTM wprowadzi zapewne inne ikony i dźwięki, które są takie jak w Viście. Co to wirtualnej maszyny XP to jestem w fazie testów ale wysypuje mi się przed wejsciem do XP. Nie jest to wina procka, ale będę próbował.

Zeby móc korzystać z XP mode należy ściągnąć dodatkowe pliki ze strony MS. W sumie niecałe 500 MB. Dodatkowo należy mieć procesor obsługujący wirtualizację.
Jeśli zalogujesz się Twoje komentarze zostaną powiązane z Twoim kontem na forum. Nie będziesz musiał(a) podawać także kodu zabezpieczającego. Jeżeli nie masz jeszcze konta, możesz zarejestrować się.
Zgłoś błąd