News

Rząd Czarnogóry zabrania korzystania z YouTube i Facebooka

W Czarnogórze rząd zdecydował o zakazie dostępu do popularnych stron internetowych: YouTuba oraz Facebooka we wszystkich instytucjach państwowych.

 Od czwartku, gdy pracownicy w godzinach pracy będą chcieli skorzystać z Facebooka lub Youtube otrzymają komunikat "access denied" - dostęp zabroniony.

Rząd, wydając zakaz, kierował się planami odciążenia łączy. Opublikował listę stron potencjalnie niebezpiecznych lub tych witryn, który generują duże obciążenie.

W Czarnogórze jest około 650 tysięcy ludzi. Według danych Bit, lokalnego magazynu komputerowego  ponad 40% z nich w roku 2007 posiadało dostęp do internetu. A ile osób korzysta z serwisów, które są przedmiotem „sporu”? Zdaniem Cafemontenegro.com, w tym państwie jest 14 tysięcy użytkowników Facebooka i liczba ta rośnie w szybkim tempie, podobnie jak YouTube. Nie wiadomo, ilu dokładnie urzędników objął ten zakaz.

Zgłoś błąd