Ograniczenie dostępu do Internetu dla indyjskich studentów
Źródło: własne
Jedna z najlepszych szkół inżynierskich, Uniwersytet Technologiczny (IIT) w Mumbaju (Bombaju), ograniczył dostęp do Internetu w swoich akademikach.
Uniwersytet technologiczny w Mumbaju jest jednym z największych w świecie. Liczy około 5000 studentów. Absolwenci tego uniwersytetu są jednymi z najlepszych fachowców inżynierii technologicznych na świecie i stanowią łakomy kąsek dla dużych korporacji w tej dziedzinie.
Jak podaje dziekan do spraw studentów, Prakash Gopalan, przyczyną ograniczenia dostępu do Internetu było uzależnienie studentów od grania, czatowania i surfowania. Doprowadziło to do zubożenia komunikacji interpersonalnej pomiędzy studentami, zmniejszenia aktywności w działalności naukowej, sportowej i kulturalnej. W skrajnych przypadkach zbyt duże uzależnienie sprawiło, że studenci stali się samotnikami, a nawet odnotowano próby samobójcze.
Nowe rozporządzenia władz uczelni wchodzą w życie z dniem dzisiejszym, a właściwie dopiero wejdą, bowiem od godziny 23 00 do 00 30 zostanie odcięty dostęp do Internetu. Władze uczelni mają nadzieję, że studenci zamiast surfowania po Internecie pójdą spać. Zdarzały się bowiem nagminne przypadki spóźnień na zajęcia lub spanie na nich.
Oczywiście, zgodnie z przypuszczeniami, rozporządzenie wywołało bardzo duże niezadowolenie wśród studentów. Swoje smutki wyrażali na blogach.


