Norton 360 w wersji 2.0 dostępny w Polsce
Firma Symantec poinformowała o wydaniu programu Norton 360 w wersji 2.0. Zawiera on wielowarstwowy system ochrony przed zagrożeniami, narzędzie Identity Safe oraz nowe moduły tworzenia kopii zapasowych.
Powiew świeżości?
Autorzy chwalą się, że względem wersji 1.0 wprowadzono wiele zmian. Wśród nowości wymienić można technologię, która ich zdaniem zabezpiecza przed zagrożeniami typu „drive-by download” oraz szkodnikami wykorzystującymi luki w zabezpieczeniach przeglądarki Internet Explorer.
Nowością jest także narzędzie Norton Identity Safe. Służy ono do bezpiecznego przechowywania haseł i innych informacji osobistych. Jak zapewniają autorzy programu, umożliwia ono automatyczne wypełnianie formularzy oraz logowanie do zaufanych witryn za pomocą jednego kliknięcia. Technologia służąca do ochrony tożsamości w Norton Identity Safe ma zabezpieczać także przed atakami typu „phishing”. (Funkcje uwierzytelniania witryn internetowych i zapobiegania wspomnianym atakom zostały rozszerzone także na przeglądarkę Firefox.)
W nowej wersji dodano także możliwość tworzenia kopii zapasowych przy użyciu nośników Blu-Ray i HD-DVD oraz iPodów i dysków współużytkowanych. Jak dotychczas, można też korzystać z wewnętrznych i zewnętrznych dysków twardych, płyt CD/DVD, urządzeń USB i mapowanych dysków sieciowych. Wciąż istnieje także możliwość back-upowania danych na serwerach internetowych Symantecu.
Nową funkcją w programie Norton 360 jest monitorowanie sieci, umożliwiające sprawdzanie stanu bezpieczeństwa sieci bezprzewodowej, mapowanie podłączonych urządzeń, ostrzeganie użytkowników o połączeniu z niezabezpieczoną siecią oraz korzystanie z porad w zakresie zarządzania ustawieniami zabezpieczeń sieci.
Cena
Sugerowana cena detaliczna programu Norton 360 w wersji 2.0 wynosi 280 złotych brutto (obejmuje roczną usługę subskrypcji uprawniającą do korzystania z produktu i otrzymywania aktualizacji ochrony z firmy Symantec). Program można zainstalować na maksymalnie trzech komputerach. Produkt obejmuje też 2 GB miejsca na kopie zapasowe online z możliwością wykupienia większej pojemności.




