News

Nokia Booklet 3G na polskim rynku

Wkrótce w Polsce pojawi się pierwszy netbook firmy Nokia, która dotychczas była znana głownie jako producent telefonów komórkowych.

Komputer Nokia Booklet 3G został wyposażony w procesor Intel Atom Z530 pracujący z częstotliwością 1,6 GHz, 120-gigabajtowy dysk twardy oraz 1 GB pamięci operacyjnej. Całość jest oprawiona w aluminiową obudowę z błyszczącymi wykończeniami. Netbook ma 2 cm grubości i waży 1,25 kg.

Elementy, które – zdaniem producenta – mają wyróżnić produkt na tle konkurencji, to wbudowane moduły 3G i A-GPS oraz pojemna bateria, która zapewni zasilanie na 12 godzin ciągłego użytkowania.

Netbook będzie sprzedawany z preinstalowanym systemem Windows 7 w wersji Starter. Kupujący mogą wybrać jedną spośród trzech wersji kolorystycznych: Azure, Black i Ice. Cena netbooka w internetowym sklepie Nokii to 2 909 złotych.

Światowa premiera netbooka Nokia Booklet 3G odbyła się w listopadzie ubiegłego roku.

Zgłoś błąd