News

Miyamoto: Nowa Zelda będzie "przyjazna graczowi"

Shigeru Miyamoto wyjawił, że nadchodząca, najnowsza część cyklu The Legend of Zelda będzie posiadała sterowanie, które zostało przez niego określone jako "przyjazne graczowi".

– Dla nas istotne jest, żeby zoptymalizować gameplay i ułatwić sterowanie – przyznał Shigeru Miyamoto. – Robimy, co w naszej mocy, żeby sterowanie było przyjazne graczowi, ponieważ Zelda stała się skomplikowana – dodał.

Ojciec cyklu The Legend of Zelda zapewnił również, że Nintendo za sprawą najnowszej części wspomnianej serii zaskoczy graczy. – Dla nas ważne są dwie rzeczy: spełnić oczekiwania i zaskoczyć ludzi. Jak dokonamy tego tym razem, tego nie zdradzę – powiedział Miyamoto. – Normalnie tworzymy sekwencje wideo, które później są rozbudowywane. Jednak tym razem zaczęliśmy od struktury gry. Później przeszliśmy do sekwencji wideo. Więc tym razem kolejność została odwrócona. Przez to do tej pory nie mieliśmy zbyt wiele do pokazania z samej gry. Ale opublikujemy dużo materiałów, kiedy prace nad grą będą zbliżały się do końca – zakończył Shigeru Miyamoto.

Miejmy nadzieję, że przyszłomiesięczne targi E3 rzucą dużo więcej światła na najnowszą odsłonę serii The Legend of Zelda.

Zgłoś błąd