LEGO Rock Band w produkcji
Warner Bros i TT Games zapowiedzieli, że połączą siły z LEGO Group, Harmonix i MTV Games, a wszystko to w celu stworzenia kolejnej gry z nazwą popularnych klocków w tytule, czyli LEGO Rock Band.
LEGO Rock Band tworzone jest przez specjalizujące się w grach z serii LEGO studio deweloperskie TT Games, które tym razem połączy swoje siły z ekipą Harmonix. Za wydanie gry odpowiedzialne będzie natomiast Warner Bros. Interactive Entertainment.
Gra, która ma być przeznaczona dla wszystkich członków rodziny pozwoli nam odbyć podróż po sławę w rockowym światku. Twórcy zapowiadają, że w grze pojawią się utwory zarówno starsze, jak i te, które obecnie zajmują pierwsze miejsca na listach przebojów. W grze przyjdzie nam wykonać między innymi następujące kawałki (wykonawca : tytuł utworu):
- Blur: “Song 2”
- Carl Douglas: “Kung Fu Fighting”
- Europe: “The Final Countdown”
- Good Charlotte: “Boys and Girls”
- Pink: “So What”
LEGO Rock Band pozwoli nam wystąpić na wielu scenach, zarówno na Ziemi jak i poza nią. Lokacje będą inspirowane tym, co w rzeczywistości znajduje się w klockowej ofercie. W grze będziemy mogli dowolnie dostosowywać do naszych wymagań wygląd członków zespołów, a nawet ich menedżerów. LEGO Rock Band wykorzystywać będzie te same instrumenty, które znamy z wcześniejszych gier z cyklu Rock Band.
LEGO Rock Band wydane zostanie jeszcze w tym roku w wersjach na PS3, X360 oraz Wii. Nad grą w wersji na Nintendo DS oprócz TT Games i Harmonix, będzie pracowało również studio Backbone Entertainment.


