Homeworld 3 coraz bardziej prawdopodobny
Eurogamer postanowił przycisnąć nieco bardziej doświadczonych członków Relic Entertainment i zdobyć jak najwięcej informacji na temat ewentualnych prac nad Homeworld 3. Wyniki tego śledztwa przedstawiamy w rozwinięciu newsa.
Zacznijmy może od tego, że spekulacje na temat trzeciej części Homeworlda, będącego bezsprzecznie jedną z najlepszych, a być może najlepszą serią gier strategicznych osadzonych w przestrzeni kosmicznej, zaczęły pojawiać się już w zeszłym roku. Powodem tego było odkupienie przez THQ praw do tego tytułu od Vivendi. Nie trzeba było dużo wysiłku, żeby powiązać to z faktem, że Relic Entertainment jest również własnością THQ. Powstała wtedy bardzo spójna historyjka mówiąca o tym, że Relic (twórcy Homeworld 1 i 2) rozpocznie wkrótce prace nad trzecią częścią kosmicznej sagi.
- Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że tytuł ten odnalazł swoją drogę do domu i tak, zdecydowanie patrzymy w jego kierunku. Zobaczymy, co stanie się w przyszłości." - rozpoczął Jonny Ebbert, pracujący obecnie nad Dawn of War II.
Zapytany, o to czy Homerworld 3 jest jednym z projektów realizowanych obecnie przez studio, Ebbert odparł: - Zawsze istnieje taka możliwość. - Czy pracownicy Relic są podekscytowani tym, że pokażą ten tytuł światu? - Tak, bardzo, bardzo! - odpowiedział śmiejąc się przy tym wspomniany wcześniej Ebbert.
Przedstawiciele Eurogamera próbowali także dowiedzieć się czegoś więcej od pracującego obecnie nad Company of Heroes: Tales of Valor Chrisa Degnana. Na pytanie o to, jak obecnie wygląda Homeworld 3, Degnan sprytnie odpowiedział: - Tak jak zwykle - za zamkniętymi drzwiami. Jest nieco przyciemniony. Oczywiście, nie jestem uprawniony do podawania żadnych informacji na temat Homeworld 3. Więc, niezła próba!. -
Relic Entertainment jest obecnie bardzo zajętą firmą. Jej członkowie pracują teraz nad przynajmniej trzema (o czym więcej za chwilę) tytułami: Dawn of War II, Company of Heroes: Tales of Valor i Company of Heroes Online. Ta ostatnia gra tworzona jest wspólnie ze studiem Shanda.
Dyrektor naczelny Relic Entertainment Tarrnie Williams potwierdził, że jego studio pracuje obecnie nad "trzema, czterema tytułami". - To zależy od sposobu w jaki liczycie, czy używacie starej czy nowej matematyki. - odpowiedział Williams, na pytanie co rozumie przez trzy-cztery gry.
- Homeworld zawsze był drogi naszemu sercu, to właśnie on umieścił nas na developerskiej mapie, był naszym pierwszym produktem i myślę, że zawsze będzie miał specjalne miejsce w naszych sercach. - dodał na zakończenie Jonny Ebbert.
Przypomnijmy, że pierwsza część Homeworlda miała swoją premierę jeszcze w ubiegłym wieku, w roku 1999, a jego sequel trafiła na półki sklepowe cztery lata później. Obie gry ukazały się na komputerach osobistych.


