News

Aero Glass w Firefoxie

Ostatni "nightly build" przeglądarki Firefox 4 został wyposażony w obsługę interfejsu Aero Glass. Jak prezentuje się "Lisek" w "szklanej obudowie"?

Na stronach Mozilli pojawiła się informacja o wprowadzeniu interfejsu Aero Glass do testowej odsłony Firefoxa 4. Tzw. "nightly build" (nocne wydanie) ma zatem z powodzeniem radzić sobie z wyświetlaniem przeźroczystych paneli i oferować lepszą integrację z najnowszymi odsłonami Windows. Jak informuje fundacja, funkcja obsługi Aero była już wcześniej implementowana do Firefoxa, jednak w związku z poważnymi błędami nie doszło to wówczas do skutku. Jak widać tym razem się udało. Poniżej prezentujemy zrzut ekranu interfejsu Firefoxa w technologii Aero Glass.

Aero Glass w Firefoxie

Interfejs Aero Glass został opracowany na potrzeby systemu Windows Vista, a następnie z drobnymi udoskonaleniami przeniesiony na najnowszą edycję - Windows 7. Do jego głównych zalet można zaliczyć obsługę przeźroczystości, animowane przełączanie, przesuwanie oraz skalowanie okien, wyświetlanie miniatur na pasku zadań oraz ich "podglądanie na żywo".

Komentarze (2)

Poniżej wyświetlone są komentarze opublikowane najwcześniej (1-2). Wyświetl 10 najnowszych komentarzy. Autorem ostatniej wypowiedzi jest: D154573R.

tomu123

  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 25 maj 2010, 20:13

I tak wolę Opere ;D
Dołączona grafika

D154573R

  • Użytkownicy
  • 226 postów

Napisano 25 maj 2010, 20:30

Kolega dobrze "mówi". Tylko Opera :) Zresztą FF właśnie to z niej skopiował ;) Albo z Chrome, cholera wie :D
Jeśli zalogujesz się Twoje komentarze zostaną powiązane z Twoim kontem na forum. Nie będziesz musiał(a) podawać także kodu zabezpieczającego. Jeżeli nie masz jeszcze konta, możesz zarejestrować się.
Zgłoś błąd