News

1 Gb DDR3 ujrzało światło dzienne

Dopiero co standard DDR2 zadomowił się na dobre na rynku, a producenci zaczynają atakować nas coraz szybszymi kościami pamięci DDR3, których wykorzystać w domowych komputerach jeszcze nie możemy. Firma Micron Technology przedstawiła dziś pierwszy na świecie chip pamięci DDR3 o pojemności 1 Gb. Będzie on dostępny w konfiguracjach x4, x8 i x16, jest on zgodny ze standardami JEDEC i ma zapewnić wyższą wydajność oraz niższy pobór mocy.

Kość pamięci wyprodukowana została w procesie technologicznym 78 nm. Jest ona w stanie pracować z zegarem od 400 do 800 MHz (800 MT/s do 1600 MT/s) i pobierać do 30% mniej energii niż porównywalna pamięć DDR2.

Masowa produkcja pamięci rozpocznie się na początku przyszłego roku, czyli sporo wcześniej przed planowananą premierą chipsetu Intela, kodowo nazwanego Bearlake, wspierającego DDR3.

DDR3

Zgłoś błąd