News

MSI 790FX-GD70

Flagowiec MSI w akcji

Tabela faktów pokaż/ukryj

Produkt: MSI 790FX-GD70
Producent: MSI International
Gniazdo procesora: AM3
Chipset: AMD 790FX / SB750
Liczba faz zasilania: 4 + 1
Liczba gniazd pamięci: 4
Liczba slotów PCI Express 16x: 4
Liczba slotów PCI-Express 1x: 1
Liczba slotów PCI: 2
Liczba gniazd SATA: 8 + 1 eSATA
Liczba złączy wentylatorów 4 pin: 1
Liczba złączy wentylatorów 3 pin: 4
Liczba gniazd USB (tylny panel): 7
Regulacja HTT: 200 – 600 MHz
Maksymalne stabilne HTT przy uruchamianiu: 352 MHz
Regulacja napięcia Phenom: od -0,32 V do + 0,63 V co 0,01 V
Regulacja napięcia Phenom (kontroler): od -0,32 V do + 0,63 V co 0,01 V
Magistrala danych: HT 3.0
Gwarancja: 36 miesięcy
Informacje dodatkowe: Przyciski Power, Reset i Clear CMOS. Pokrętło OC Dial do regulacji HTT.

Choć producenci płyt głównych czerpią największe zyski ze sprzedaży tanich konstrukcji, to jednak większość z nich stawia sobie jako punkt honoru posiadanie w ofercie modelu flagowego dla każdej z platform. Powód tego stanu rzeczy jest całkiem prosty: to właśnie najdroższy, reprezentacyjny model przyciąga uwagę i w pewnym stopniu wpływa również na postrzeganie marki przez potencjalnego klienta. Sztandarowym modelem ASUS-a dla AM3 jest prezentowany niedawno na łamach naszego portalu Crosshair III Formula. Dziś postaramy się Wam przybliżyć jego bezpośrednią konkurencję spod znaku MSI, nazwaną 790GX-GD70.

Pudełko i zawartość

Testowaną płytę zapakowano w pudełko o stosunkowo prostym designie. Na całej jego powierzchni dominują kolory: biały, czerwony i żółty. Jak przystało na produkt z wyższej półki, opakowanie jest wyraźnie większe niż w przypadku tańszych konstrukcji. Na jego wierzchniej stronie umieszczono logo producenta wraz z oznaczeniem modelu, a także informacje o obsłudze procesorów przeznaczonych pod podstawkę AM3 oraz wykorzystaniu układu AMD 790FX. Nie zabrakło również wzmianki o zastosowaniu sekcji zasilającej wykonanej w technologii DrMOS.

MSI 790FX-GD70

Zawartość opakowania jest całkiem bogata i w zupełności uzasadnia jego rozmiary. Wraz z płytą otrzymujemy zaślepkę na tył obudowy, dwa długie mostki CrossFire, śledź z dwoma portami USB, dwie płaskie taśmy (PATA i FDD) oraz cztery przewody sygnałowe SATA wraz z dwiema przejściówkami umożliwiającymi zasilanie dysku z molexa. Dołączona dokumentacja również zasługuje na uwagę, bowiem poza rozbudowaną instrukcją obsługi dostajemy również kilkujęzyczną rozkładówkę opisującą proces instalacji oraz broszurkę poświęconą obsłudze programu HDDBackup. Osoby rozpoczynające swoją przygodę z podkręcaniem procesorów AM3 powinien zainteresować kilkustronicowy podręcznik wprowadzający w świat overclockingu platformy AMD, nazwany AM3 First Punch. Oprócz tego producent dostarcza również sterowniki i oprogramowanie na dwóch dołączonych płytach.

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 Następna
Zgłoś błąd