News

Aplikacje na Androida które warto posiadać

Czyli cotygodniowy przegląd najciekawszych programów dla urządzeń mobilnych

Urządzenia mobilne coraz szybciej stają się nieodłącznym elementem naszego życia – korzystamy z nich chyba w każdym możliwym miejscu. Z racji tego, że nie każdy lubi osobiście eksperymentować z nowymi aplikacjami, wybraliśmy kilka ciekawych i sprawdzonych programów dla wszystkich właścicieli smartfonów i tabletów z Androidem, które nie tylko pozwolą miło spędzić wolny czas, ale także staną się dobrym sposobem do nauki.

1. Duolingo

Jeden z najciekawszych tytułów do nauki języków obcych takich jak hiszpański, francuski, portugalski, włoski i angielski. Aplikacja pozwala nam brać udział w lekcjach teoretycznych oraz praktycznych – piszemy, tłumaczymy a także wymawiamy zdania. Za każde szybkie i poprawne wykonanie zadania dostajemy punkty. Każda lekcja kończy się jej podsumowaniem, a aplikacja daje nam również możliwość sprawdzenia naszych postępów w nauce.

Doulingo

Cała nauka wybranego języka obcego, to ponad 55 lekcji podzielonych na etapy – każdy etap to nowa porcja słówek.

Jeszcze większego smaczku dodaje fakt, że aplikacja jest w pełni  darmowa. Dla osób chcących odświeżyć wygląd aplikacji, lub dokupić kolejne serduszka przygotowano system mikropłatności. nych na etapy. lo

Doulingo, to świetna alternatywa dla grubych i ciężkich podręczników, którą powinny zainteresować się osoby w każdym wieku – przecież to tylko 10 minut dziennie, bo mniej więcej tyle czasu zajmuje nam jedna lekcja.

2. WPS Office

Pakiet biurowy na smartfonie i tablecie? Czemu nie. Aplikacja pozwala nam na otwieranie, edycję i udostępnianie dokumentów w formatach: .ppt, .doc, .xls oraz .pdf. Idealne rozwiązanie dla zabieganych ludzi biznesu, a także dla uczniów.

WPS

Zawartość pakietu stanowi 6 programów:

  • Writer współpracuje z dokumentami w formacie: .doc, .docx, .txt, .dot, .dotx, .pdf, .wps, .wpt.
  • Spreadsheets pozwala zarządzać dokumentami w formacie: .xls, .xlsx, .scv, .et, .ett, .pdf, .xls, .xlsx, .xltx oraz .xlt.
  • Presentation współgra z dokumentami: .pptx, .dps, .dpt, .ppt, .pptx, .pot, .potx, .pps i .ppsx
  • Czytnik PDF
  • Program do tworzenia notatek
  • Program do przeglądania i edycji plików o innych rozszerzeniach tj: .htm, .html, .css, .php

Aplikacja pozwala na połączenie się z Google Drive, Dropbox, Box, OneDrive oraz WebDAV. Posiada także wsparcie dla klawiatury fizycznej na USB lub Bluetooth. Warto dodać, że WPS Office jest w pełni darmowy.

3. Copy Bubble

Jeżeli jesteś osobą, która często korzysta z przeglądarki internetowej na swoim urządzeniu mobilnym i równie często tworzysz notatki, musisz sprawdzić Copy Bubble – to ciekawa aplikacja, która pozwoli Ci na podpinanie notatek oraz zdjęć w formie bąbelków na ekranie, takich samych, z jakimi spotykamy się korzystając z Facebook Messenger. Przechowywanie notatek przez aplikację jest banalnie proste. Wystarczy zaznaczyć tekst i po prostu go skopiować. Copy Bubble automatycznie pobierze całą zawartość do swojego schowka, do którego mamy dostęp za pośrednictwem bańki.

CopyBubble

Aplikacja jest lekka i pozwala na personalizację, dzięki czemu dostosujemy ją do swoich potrzeb i wymagań. Copy Bubble możemy pobrać z Google Play za darmo.

4. Avast Mobile Security & Antivirus

Urządzenia mobilne są coraz bardziej podatne na ataki wirusów, dlatego ważne jest, aby zadbać o bezpieczeństwo naszych plików także na naszym elektronicznym gadżecie. Dzięki aplikacji Avast, możemy przeskanować nasz telefon i kartę pamięci w poszukiwaniu wirusów, zabezpieczyć telefon systemem Anti-Theft, zrobić backup, a także zarządzać filtrowaniem SMSów i połączeń, jednak to nie jedyne opcje antywirusa. Antywirus działa cały czas w tle i czuwa nad naszym bezpieczeństwem.

Avast

Obciążenie procesora przez antywirus jest znikome, wręcz niezauważalne, co przy urządzeniach mobilnych jest bardzo ważne. Należy dodać także, że Avast jest jednym z nielicznych darmowych zabezpieczeń dla naszych smartfonów i tabletów.

PC Centre zachęca do korzystania z aktywnej ochrony naszych urządzeń mobilnych.

5. SpinMe Alarm Clock

Czy miewasz problemy ze wstaniem z łóżka wcześnie rano? Ten budzik to zmieni. SpinMe Alarm Clock, to żaden zwykły budzik. Prawdopodobnie znienawidzisz go już za pierwszym razem, albo go po prostu pokochasz. Aby wyłączyć go wyłączyć musisz wstać i zacząć kręcić się wokół własnego osi, jeśli tego nie zrobisz, to pozostaje Ci tylko rzucić telefonem o ścianę.

spinme

Pamiętaj o tym, by wyłączać budzik, gdy wychodzisz do pracy, szkoły, lub na poranne zakupy! Aplikacja jest dostępna dla wszystkich za darmo w sklepie Google Play.

Niniejszy artykuł to pierwszy odcinek cyklu „polecane aplikacje na Androida”. Nie zapomnij zajrzeć na PC Centre w następną środę po kolejną porcję ciekawych aplikacji .

Komentarze (2)

Poniżej wyświetlone są komentarze opublikowane najwcześniej (1-2). Wyświetl 10 najnowszych komentarzy. Autorem ostatniej wypowiedzi jest: koneko.

mpaproc

 • Użytkownicy
 • 1 postów

Napisano 5 lis 2015, 11:24

Avast jako darmowy antywir na androida nie jest najlepszy więc nie bardzo bym go poleciła za to dobra jest apka preply do nauki języków, testowałam portugalski i nauka na skypa za darmo była dziecinnie prosta http://preply.com/pl...ski-przez-skype

koneko

 • Goście

Napisano 19 lis 2015, 00:24

Dorzuciłabym tutaj LEO Privacy Guard. Posiada opcję Safe Box, dzięki której można zablokować hasłem dostęp do folderu ze zdjęciami. A dzięki Anti-theft można namierzyć telefon w przypadku jego zgubienia lub kradzieży. Dla mnie spoko, bo mój Samsung sam z siebie by się nie namierzył :)
Jeśli zalogujesz się Twoje komentarze zostaną powiązane z Twoim kontem na forum. Nie będziesz musiał(a) podawać także kodu zabezpieczającego. Jeżeli nie masz jeszcze konta, możesz zarejestrować się.
Zgłoś błąd