News

Alpha Protocol

Szpiegowska gra RPG

Tabela faktów pokaż/ukryj

Produkt: Alpha Protocol
Producent: Obsidian Entertainment
Dystrybutor w Polsce: CD Projekt
Wersja językowa: polska (kinowa)
Data premiery na świecie: 28 maja 2010
Data premiery w Polsce: 28 maja 2010
Zalecany wiek: 18+
Wymagania sprzętowe - minimalne: procesor Intel Pentium 4 (2,4 GHz) lub odpowiednik, 1GB RAM, karta graficzna zgodna z DirectX 9.0c (GeForce 6800 lub odpowiednik), 12 GB wolnego miejsca na HDD

Na Alpha Protocol nie czekałem, bo dotychczasowe dokonania studia Obsidian mnie osobiście nie zachwycały. Od dzieł wydanych jeszcze pod szyldem Black Isle dzielą je zwyczajnie lata świetlne. Pokaz Alpha Protocol na CD Projekt Spring Conference tylko te przypuszczenia potwierdził, a kiedy w mediach zaczęły pojawiać się pierwsze niepochlebne recenzje, byłem już pewien, że gra okaże się niestrawnym gniotem. Tymczasem testując Alpha Protocol bawiłem się przednio.

Alpha Protocol to mieszanka erpega, strzelanki i skradanki, a całość podlano szpiegowskim sosem. Wcielamy się w postać Michaela Thortona, agenta wystawionego przez własną organizację i wrobionego w przeprowadzenie tragicznego w skutkach ataku rakietowego. Jak nietrudno się domyślić, naszym zadaniem będzie się z tych problemów wykaraskać, przy okazji poznając prawdziwych sprawców, odkrywając obowiązkowy w tego typu produkcjach ogólnoświatowy spisek i wymierzając sprawiedliwość. Historia, choć nieco ograna, została całkiem fajnie pomyślana i obfituje w masę szczegółów i niespodziewane zwroty akcji. Praktycznie nikt nie jest tym, za kogo się podaje i w każdej chwili może okazać się podwójnym lub nawet potrójnym agentem – jak w dobrym thrillerze.

Screen z gry Alpha Protocol

Twoją bronią jest wybór

Najciekawszą i najszumniej zapowiadaną cechą gry są daleko idące konsekwencje podejmowanych przez nas w trakcie gry decyzji. Nie dość że mamy bezpośredni wpływ na kolejność wykonywanych operacji (łącznie jest ich w grze 4, z czego pierwsza stanowi swoiste wprowadzenie w fabułę; każda operacja składa się z kilku-kilkunastu misji), to jeszcze nasze działania owocują stosunkowo poważnymi zmianami w scenariuszu. W zależności od naszych wyborów część zdarzeń toczy się w różnych okolicznościach, część nie zachodzi w ogóle. Mamy pełną swobodę w sprawie kontaktów z rozmaitymi ważnymi dla opowieści postaciami, możemy pozyskać ich jako sojuszników lub nastawić do siebie wrogo lub neutralnie. Ogólnie rzecz biorąc, algorytmy odpowiadające za kształt wydarzeń są diabelnie skomplikowane i nie wystarczy przejść gry raz czy dwa, żeby poznać wszystkie warianty. Już samo zakończenie gry występuje w sporej liczbie odmian i jestem pewien, że nie wszystkie, mimo usilnych starań, zobaczyłem. Świetna sprawa, bo pozwala na wielokrotne, różnorodnie przebiegające obcowanie z grą.

Strona: 1 2 3 4 Następna

Komentarze (40)

Poniżej wyświetlone są komentarze opublikowane najwcześniej (1-10 - zobacz więcej. Wyświetl 10 najnowszych komentarzy. Autorem ostatniej wypowiedzi jest: Gość.

vidmate apk on android

  • Goście

Napisano 20 mar 2016, 22:09

Jeszcze not opadły negatywne emocje po premierze Descent DLC, a BioWare Juz przygotowało zajawkę kolejnego dodatku do Inkwizycji Nigdy not inwestowałem w DLC do tej serii not wiem co zmieniło moje zdanie w przypadku najnowszej odsłony i doprowadziło do zmiany nawyku Prawdopodobnie przyczyną był Zwrot akcji w epilogu gry Nabycia OBu dotychczasowych rozszerzeń żałuję, ale jak to mówią - do Trzech razy sztuka Okazuje się, they planowane juz to 8 Wrzesnia DLC zapowiada się naprawdę interesująco i nawiązuje właśnie do zakończenia podstawowej przygody inkwizytora

Gość

  • Goście

Napisano 28 kwi 2016, 06:59

should be writing in WIIFM terms all through your duplicate – not simply in the feature. This implies writing in advantages and not simply includes. Your prospect is not intrigued by your item or its components. They are just keen on what your item or administration can accomplish for them. A basic approach to make an interpretation of elements into advantages is by utilizing .
http://checkbinary.com/

cartoon hd download

  • Goście

Napisano 29 maj 2016, 14:14

cool post the Three times a charm turns out they already planned to September 8 DLC is going to be really interesting and refers precisely to the end of the primary adventure Inquisitor

movie streaming online

  • Goście

Napisano 31 maj 2016, 12:04

thanks for sharing this informative post.

mp3 downloading sites

  • Goście

Napisano 27 cze 2016, 13:50

thanks for sharing

Laura

  • Goście

Napisano 31 sie 2016, 08:08

They are just keen on what your item or administration can accomplish for them 192.168.1.1 192.168.1.1 192.168.1.1 192.168.1.1

Roy

  • Goście

Napisano 29 wrz 2016, 13:42

I really appreciate the hard work you put in it. Thanks a lot for sharing.
SHARE it

cartoon hd apk

  • Goście

Napisano 23 gru 2016, 06:41

cartoon hd app is allow us to stream movies tv shows cartoon online for free

netspend login

  • Goście

Napisano 21 mar 2017, 16:39

awesome I read this post and am very glad to see this interesting information

netspend login |

www.netspend.com

Gość

  • Goście

Napisano 23 maj 2017, 18:44

<a rel="nofollow" href="http://rootexplorera...rapk.net/">Root Explorer APK</a> Terrific put up, attended on top not to mention saved your web sites.
Jeśli zalogujesz się Twoje komentarze zostaną powiązane z Twoim kontem na forum. Nie będziesz musiał(a) podawać także kodu zabezpieczającego. Jeżeli nie masz jeszcze konta, możesz zarejestrować się.
Zgłoś błąd