News

XboxFL nową przenośną konsolą od Microsoftu?

Microsoft zarejestrował dwie domeny o nazwie XboxFL.com oraz XboxFL.net. Czyżby była to nazwa konsoli nowej generacji? A może konkurent dla PSVita?

Korporacja Microsoft lubi pogrywać z graczami, regularnie podrzucając im powody do plotek na temat kolejnej generacji konsol. Kilka dni temu firma zarejestrowała dwie nowe domeny: XboxFL.com oraz XboxFL.net, które teraz przekierowują do wyszukiwarki internetowej Bing.

Czym jest projekt XboxFL? Tego nie wiemy. Niektórzy uważają, że właśnie taką nazwę będzie nosiła konsola nowej generacji od Microsoftu. Jednak równie dobrze może to oznaczać Xboxa 360 w wersji "lite", czyli przenośnej. Wydają się to potwierdzać plotki, które krążą po sieci od kilku dni, lecz - jakie by one nie były - nie dowiemy się nic nowego na ten temat przed czerwcem bieżącego roku, kiedy mają się odbyć targi E3.

Podobne doniesienia należy traktować z przymrużeniem oka, ponieważ rejestracja domen XboxFL.com oraz XboxFL.net może w rzeczywistości nic nie oznaczać. W przeszłości niejednokrotnie zdarzało się, że podobne kroki czyniono bez wyraźnej przyczyny - na wszelki wypadek. Tak właśnie Microsoft zrobił, rejestrując adresy Halo5.com oraz Halo9.com, i nie jest jasne, skąd taki krok, pomijając przy tym numery od 6 do 8.

Zgłoś błąd