News

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów – patch 1.3 z darmowym DLC

Poznaliśmy pierwsze szczegóły na temat kolejnego patcha do Wiedźmina 2: Zabójcy Królów. Łatka, która zaktualizuje produkt do wersji 1.3, nie tylko wdroży do tytułu szereg poprawek, ale również wzbogaci świat gry o jeden nowy quest.

Darmowe DLC zostało nazwane Worek puchu i rozszerzy drugi rozdział gry. Na tę chwilę wiadomo tylko, że w celu zainicjowania nowego zadania będzie należało spotkać się z Elthonem, który mieszka w chacie w pobliżu kamieniołomu za Vergen. Jak zaznaczyli już teraz twórcy, misja wynagrodzi cierpliwych graczy.

Zaimplementowanie patcha 1.3 sprawi, że gra w końcu poprawnie obsłuży ekranowe proporcje 4:3, 5:4 i 16:10. Ponadto możliwe będzie składanie depozytów u karczmarzy (pojawi się tzw. schowek znany z pierwszej odsłony cyklu), segregowanie mniej istotnych przedmiotów w ekwipunku dzięki zakładce „Śmieci” oraz obejrzenie z poziomu menu głównego niektórych animacji związanych ze wspomnieniami, skradzionymi przez harpie snami czy też przebłyskami. Z czysto technicznych elementów warto wspomnieć, że rozwiązany zostanie popularne uchybienie ze sterownikami nVidia 3D Vision (ich deinstalacja nie będzie niezbędna do poprawnego działania gry), nie powinno być też już problemów z niestabilnym funkcjonowaniem Launchera i Konfiguratora. Wielu użytkowników zapewne ucieszy również dodanie opcji szybkiego wczytania stanu rozgrywki za pomocą klawisza F9 oraz możliwość wykonywania screenów bez elementów interfejsu.

Pełna lista zmian (aż 45) jest dostępna – niestety na razie tylko w języku angielskim – na oficjalnej witrynie sieciowej Wiedźmina 2: Zabójcy Królów.

Screen z gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Uaktualnienie nie jest jeszcze gotowe i nie wiadomo, kiedy dokładnie ujrzy światło dzienne. W związku z tym rzeczony changelog może ulec niewielkim zmianom.

Zgłoś błąd