News

Team Liquid rozstaje się ze swoim szkoleniowcem

Organizacja poinformowała, że Luis „peacemaker” Tadeu nie będzie już dłużej trenerem składu CS:GO. Na facebookowym i twitterowym profilu amerykańskiej drużyny pojawiły się oświadczenia zarówno jej przedstawicieli jak i samego Luisa. Liquid poszukuje obecnie kogoś kto mógłby zastąpić dotychczasowego stratega zespołu.

Jedną z głównych przyczyn rozstania jakie pojawiają się w oświadczeniach są różnice poglądowe w podejściu do prowadzenia biznesu co prowadzi do sytuacji w której żadna ze stron nie może liczyć na dalsze owoce współpracy. „Doszliśmy do wniosku, że najlepszą opcją dla drużyny i Luisa będzie rozstanie się. Zawsze docenialiśmy jego pracę, osiągi oraz wiedzę jaką dostarczył w tym czasie. Wszyscy nauczyliśmy się bardzo dużo i jestem pewien, że Luis udowodni swoją cenę każdej drużynie do jakiej dołączy w przyszłości.” - podsumowuje Victor „Nazgul” Goossens z zarządu Liquid. Jak informuje za pośrednictwem mediów społecznościowych, tymczasową rolę trenera dla składu CS:GO będzie pełnił menadżer Steve „Joka” Perino – pomoże on swoim podopiecznym w ramach lanowych zmagań 4 sezonu ESL Pro League. Organizacja ogłosiła również rekrutację na nowego szkoleniowca.

 

(fot. hltv)

Peacemaker był związany z amerykańską formacją od 17 maja. Przez ten czas ekipa awansowała do wielkiego finału majora ESL One Cologne 2016 oraz zakończyła na 3-4. pozycji zawody ESL One w Nowym Jorku. Wcześniej Tadeu pracował dla Tempo Storm (obecnie Immortals), pomagając tamtejszym zawodnikom umocnić swoją pozycję na północnoamerykańskiej scenie Counter Strike'a. Luis swoją przygodę z Team Liquid wspomina bardzo pozytywnie. Jak sam pisze „Od kiedy tutaj byłem, zanotowałem największe osiągnięcia w swojej karierze”. Brazylijczyk już zapowiedział kontynuację swojej kariery – w najbliższym czasie z pewnością usłyszymy o jego nowej organizacji.

Zgłoś błąd