News

Space Hulk: Deathwing - nowy gameplay już w sieci

Francuskie wydawnictwo Focus Home Interactive zdecydowało się ujawnić nowe sceny z rozgrywki nadchodzącej produkcji studia Streum On Studio, czyli tytułu Space Hulk: Deathwing. Najnowsza zapowiedź skupia się na przedstawieniu podstaw gameplaya, przy okazji ujawniając wygląd poszczególnych poszczególnych miejsc w świecie gry.

Najpierw Battlefleet Gothic: Armada, a teraz Space Hulk: Deathwing. Nie da się ukryć, że w tym roku Focus Home Interactive wyjątkowo mocno zainteresowało się uniwersum stworzonego przed laty przez firmę Games Workshop Warhammera 40,000. W przypadku drugiego z tytułów twórcy ze studia Streum On Studio pokusili się o nieco nietypową formę, adaptując legendarny świat do gry akcji i dodatkowo dołączając do tego elementy taktyczne. Tym samym najnowsze dzieło francuskiego dewelopera niejak ma się zarówno do uniwersum Warhammera, jak i wcześniejszych odsłon marki Space Hulk. Czy okaże się to zaletą czy też wadą gry zdecyduje już sam rynek oraz miłośnicy obu franczyz.

Niezależnie od tego już teraz możemy cieszyć się pierwszymi scenami z rozgrywki w Space Hulk: Deathwing. Ujawniony przez wydawców z Focus Home Interactive, nieco ponad dwuminutowy gameplay, w skondensowanej formie przedstawia wszystkie najważniejsze aspekty, które chcielibyśmy wiedzieć o produkcji. Filmik pozwala zatem poznać pierwszych wrogów, obejrzeć od środka kosmiczną lokację Space Hulk, poznać podstawowe taktyki walki, bronie oraz system uzbrojenia i opancerzenia naszego wojownika. Wideo zdradza również, że podczas przemierzania poszczególnych wraków, rozrzuconych w tytułowym Space Hulku, gracze napotkają też wiele reliktów i wskazówek, po trochu zdradzających historię całego miejsca. Gameplay wymusi na nas współpracę w czteroosobowych drużynach sterowanych przez komputer bądź też innych graczy, a to dzięki bardzo rozbudowanej inteligencji wrogich genokradów, stosujących bardzo różne taktyki ataku. Warto nadmienić, że najnowszy tytuł od Streum On Studio powstaje na bazie silnika Unreal Engine 4, co powinno umożliwić czerpanie przyjemności już z samego oglądania rozgrywki. Wciąż nie znamy oficjalnej daty premiery Space Hulk: Deathwing, ale gra powinna trafić do rąk posiadaczy konsol PlayStation 4 i Xbox One oraz komputerów PC jeszcze w tym roku.

Zgłoś błąd