News

Sniper: Ghost Warrior 3 znowu opóźnione

Twórcy ze studia CI Games zdecydowali się oficjalnie zapowiedzieć odsunięcie w czasie premiery najnowszej odsłony swojego flagowego cyklu, czyli Sniper: Ghost Warrior 3. Jest to już drugie opóźnienie polskiej produkcji, której premiera jest teraz przewidywana na początek kwietnia przyszłego roku.

Od kilku lat seria Sniper: Ghost Warrior jest najważniejszą pozycją w dorobku polskiego przedsiębiorstwa CI Games. Nic więc dziwnego, że gdy w 2014 roku twórcy zdecydowali się obwieścić światu trzecią generację cyklu, wielu fanów z całego świata wprost nie mogło doczekać się premiery tytułu. Tę początkowo wyznaczono na 2016 rok, jednak już w czerwcu dowiedzieliśmy się, że twórcom nie uda się dostarczyć produkcji na czas. Premierę odroczono do stycznia 2017 roku, a dookoła zrobiło się cicho. Dziś natomiast w sieci znowu zawrzało, a to za sprawą kolejnego opóźnienia Sniper: Ghost Warrior 3, zapowiedzianego właśnie przez twórców z  CI Games.

Zgodnie ze słowami Marka Tymińskiego, dyrektora generalnego firmy CI Games, Sniper: Ghost Warrior 3 zadebiutuje na rynku dopiero 4 kwietnia 2017 roku. Powodem tak sporej zmiany jest chęć dopracowania szczegółów rozgrywki oraz, co najważniejsze, optymalizacji tytułu na poszczególnych platformach w taki sposób, aby gameplay był w stanie spełnić oczekiwania graczy. CI Games podkreśla jednocześnie, że projekt Sniper: Ghost Warrior 3 jest jak dotąd największym, nad jakim warszawskie studio miało okazję kiedykolwiek pracować. Deweloperzy chcą dostarczyć na rynek grę, która - przynajmniej w założeniu producenta - będzie zupełnie nowym otwarciem dla całej franczyzy. Miejmy zatem nadzieję, że słowa speców z polskiego studia nie zostały rzucone na wiatr i gdy Sniper: Ghost Warrior 3 w końcu pojawi się na rynku, faktycznie dostarczy nam niezapomnianych wrażeń, zarówno na komputerach PC, jak i konsolach Xbox One oraz PlayStation 4.

Zgłoś błąd