News

Seria Halo dostępna również na PC?

Firma Microsoft podzieliła się swoją strategią na najbliższe lata. Amerykański gigant ma ambitne plany, ukryte pod nazwą "Project Helix" – plan zakłada między innymi zaciśnięcie więzi pomiędzy konsolami Xbox a systemem Windows co oznacza udostępnienie wielu konsolowych produkcji na platformie PC.

Do nieoficjalnych informacji zaczerpniętych z anonimowego źródła dotarł serwis Kotaku. Pierwsze gry tworzone pod banderą Microsoftu wyłącznie na konsole Xbox One oraz komputery z systemem Windows 10 są już w fazie produkcji – mowa oczywiście o Halo Wars 2 (premiera jesień 2016) oraz Sea of Thieves. Warto wspomnieć, że anulowany Fable Legends tworzony był również pod wyżej wspomniane dwie platformy. Co z tytułami, które swoją premierę mają już za sobą i pojawiły się wyłącznie na konsolach giganta z Redmond? Szef ekipy odpowiedzialnej za Gears of War 4, Rod Fergusson, zdradził, że istnieje możliwość pojawienia się produkcji również na komputerach osobistych. Zmiany zapowiedziało także studio Turn 10 odpowiedzialne za serię Forza – przedstawiciele firmy ogłosili, że wszystkie przyszłe części Forzy będą wydawane na konsolach oraz pecetach. Twórcy Halo także przełamują już lody, udostępniając na pecety Halo 5 forge tools – szef studia 343 ogłosił, że "jest to dopiero początek" przygody franczyzy z platformą PC.

halo5 02

Co jeszcze kryje się pod pojęciem "Project Helix"? Powołując się na informacje z tego samego, anonimowego źródła serwis Kotaku podaje, że Microsoft chce wydać dwa nowe modele swojej konsoli Xbox One. Pierwsza z nich ma być wersją budżetową, ale z większym dyskiem twardym, którego pojemność sięgać ma nawet 2 TB – jej premiery spodziewać się możemy jeszcze przed końcem tego roku. W następnym zaś firma chce wydać mocniejszą (oraz co oczywiste droższą) wersję Xboxa, która posiadać będzie lepszy układ graficzny umożliwiający obsługę technologii Oculus Rift – Microsoft planuje w związku z tym podjąć ścisłą współpracę z firmą Oculus. Więcej oficjalnych informacji oraz szczegółów na temat jednego z nowych modeli konsoli zapewne usłyszymy podczas zbliżających się targów E3 – konferencja amerykańskiego giganta zaplanowana została na 13 czerwca.

Zgłoś błąd