News

Radeon R9 290X z chłodzeniem IceQ X2 Turbo od HIS już wkrótce

Firma HIS przygotowuje się do wprowadzenia na rynek swojej nowej karty graficznej z serii Radeon, którą będzie model R9 290X IceQ X2 Turbo. Karta ta otrzyma niereferencyjny układ chłodzenia i będzie oferowana razem z kuponem na grę Battlefield 4.

Firma HIS już wkrótce poszerzy swoją ofertę rynkową o model z serii IceQ X2 Turbo. Karta, która dołączy do ww. rodziny, należy do linii Radeon R9 290X i wyposażona będzie w 4 GB pamięci GDDR5 (512 bit).

Na chwilę obecną nie są znane dokładne taktowania opisywanej nowości z obozu HIS, niemniej równie ważną informacją są dostępne już dane nt. układu chłodzenia. Otóż będzie on składał się z dużego aluminiowego radiatora, miedzianych rurek cieplnych pokrytych warstwą niklu (dwie o średnicy 8 mm oraz trzy o średnicy 6 mm), a także dwóch wentylatorów z łopatkami o dość oryginalnych kształtach.

Do poprawnej pracy Radeon R9 290X IceQ X2 Turbo wymagać będzie podłączenia dwóch wtyczek PEG (6- i 8-pinowej), a jego zestaw wyjść video składać się ma z następujących złączy: DisplayPort, HDMI oraz dwóch portów DVI. Cena ww. modelu w przedsprzedaży wynosi 499,99 funtów (+ koszt dostawy).

Radeon R9 290X IceQ X2 Turbo 01

Radeon R9 290X IceQ X2 Turbo 02

Zgłoś błąd