News

Procesory Intel Haswell zadebiutują na targach Computex 2013?

Według najnowszych informacji procesory Intel Haswell zadebiutują w czerwcu podczas targów Computex 2013. Wkrótce po premierze ww. układów oraz dedykowanych im płyt głównych, możemy spodziewać się w sklepach kompletnych platform LGA 1150.

Intel nie zwalnia kroku i konsekwentnie realizuje strategię Tick-Tock, prezentując kolejne generacje swoich procesorów. Tym razem przyjdzie czas na wprowadzenie do sprzedaży całkowicie nowej generacji procesorów (cykl Tock) o nazwie Haswell. Procesory te zgodne będą z nową podstawką o nazwie LGA 1150, tym samym wymagać będą zakupu odpowiedniej płyty głównej dedykowanej dla tych układów.

Tuż przed samymi targami Computex 2013 firma Intel zorganizuje dla swoich partnerów specjalną konferencję prasową. Szersza publiczność będzie mogła zapoznać się z opisywanymi procesorami, płytami głównymi oraz dedykowanymi im układami chłodzenia dopiero na najbliższych targach Computex (czerwiec 2013). Jak donosi źródło, nie będzie to tzw. papierowa premiera i wkrótce po oficjalnej premierze nowe produkty mają być już dostępne w oficjalnej sprzedaży.

Firma Intel spodziewa się, że tylko do końca trzeciego kwartału rodzina układów Haswell zdoła osiągnąć udział w rynku na poziomie 14-16 procent.

Intel Haswell Tick-Tock slide

Zgłoś błąd