News

Powierzchnia na pliki w Google Docs zwiększona do 10 GB

Dotychczasowa powierzchnia w naszych kontach Google, którą możemy przeznaczyć na dokumenty, zostanie powiększona dziesięciokrotnie. Taką informację podał product manager firmy, Scott Johnston.

Informacja pojawiła się na profilu Google+ pracownika koncernu. Niestety nie podał on tam żadnych szczegółów dotyczących zwiększenia pojemności kont. Wiemy zatem tylko tyle, że powierzchnia na pliki w Google Docs zostanie zwiększona z 1 GB do 10 GB.

Najprawdopodobniej zwiększenie limitu ma też związek z jedną z ostatnich zmian, czyli obsługą archiwów ZIP i RAR w Google Docs, o której pisaliśmy kilka dni temu.

 

Aktualizacja

Wszystko wskazuje na to, że jednak nie doczekamy się większej powierzchni. Scott Johnston wyraził się niejednoznacznie i wobec wątpliwości oraz pojawiających się pytań pod wpisem, zdecydował się wyjaśnic całą sprawę. Otóż zmiany w Google Docs będą dotyczyły maksymalnego rozmiaru pojedyńczego pliku, a nie całej powierzchni. Oznacza to zatem, że użytkownicy, którzy wykupili płatną opcję pakietu z pojemnością do 25 GB, będą mogli umieszczać tam pliki o rozmiarze nieprzekraczającym 10 GB.

Zgłoś błąd