News

Ponad 30-minutowy gameplay z Legacy of Kain: Dead Sun

Jeśli pamiętacie jeszcze przygodową serię Legacy of Kain, to zapewne słyszeliście o próbach przywrócenia cyklu, które miały miejsce przed paroma laty. Legacy of Kain: Dead Sun miało w wielkim stylu przypomnieć graczom o znanej niegdyś marce, ale niestety skończyło w szufladzie producentów. Teraz jednak do sieci wyciekło nowe wideo, prezentujące ponad 30-minutowy gameplay z niewydanej nigdy gry.

Przerwana w 2012 roku produkcja kolejnej odsłony Legacy of Kain: Dead Sun odbyła się w dość tajemniczych okolicznościach. Nikt nie miał okazji bliżej przyjżeć się rozgrywce, a wydawca Square  Enix raczej nie był skory zdradzać zbyt wielu informacji na temat tytułu. Powód alunowania projektu do dziś pozostaje zagadką, niemniej niedługo po odwołaniu projektu przez japońską firmę, do internetu przedostało się sporo informacji oraz niepublikowanych wcześniej materiałów z niedokończonej produkcji. Sprawcą przecieku okazał się użytkownik społeczności Legacy of Kain, niejaki Mama Robotnik, powołujący się na źródła w studiu Climax Studios. 

Legacy of Kain

Po kilku latach od tamtego czasu postać ta znów postanowiła dać o sobie znać, stając się właśnie autorem ostatnich doniesień na temat Legacy of Kain: Dead Sun. Do sieci wyciekło bowiem najnowsze, ponad 30-minutowe wideo z nieopublikowanej nigdy gry. Materiał pokazuje po raz pierwszy sceny z rozgrywki we wszesnej wersji tytułu, przybliżając graczom krainę The Wetlands, która w domyśle posiadać miała rozbudowane podziemia z panującymi tam, potężnymi bosami. 

Oprócz filmu, na łamach forum o tematyce gier NeoGAF Mama Robotnik zaprezentował także nowe grafiki z niedokończonej produkcji Climax Studios. Ponadto, użytkownik podzielił się też kolejną porcją informacji o tytule, dalej powołując się na źródła współpracowników dewelopera. Co ciekawe, decyzja o anulowaniu projektu została ponoć podjęta przez Square Enix wcześniej, niż zostali o tym poinformowani wciąż pracujący nad grą pracownicy Climax Studios. Legacy of Kain: Death Sun miało być docelowo wydane na platformach PlayStation 3 i Xbox 360, ale spekulowano także o wersji PlayStation 4, mającej uświetnić wówczas planowaną premierę konsoli nowej generacji. Finalnie tytuł nigdy nie doczekał się rynkowego debiutu.

Zgłoś błąd