News

Philips Screeneo - projektor, który można postawić przy ścianie

Firma Philips poszerzyła swoją ofertę projektorów o nowy model typu Ultra-Short Throw. Model Screeneo, o którym mowa, pozwala na uzyskanie obrazu o przekątnej 50" już z odległości 10 cm od ściany.

Philips Screneo 3

Screeneo to nowy projektor firmy Philips. Dzięki krótkiemu współczynnikowi rzutu pozwala on na wyświetlanie obrazu o przekątnej 50" z odległości 10 cm. Przesuwając urządzenie o kolejne 34 cm projektor jest w stanie wyświetlić na ścianie obraz o przekątnej 100". Tak krótki współczynnik rzutu możliwy był dzięki specjalnemu układowi luster.

Philips Screneo 1

Źródłem światła w tym wypadku jest LED-owa lampa o mocy 700 lumenów, której żywotność sięga 30000 godzin pracy. Natywna rozdzielczość projektora wynosi 1280x800 punktów, a współczynnik dynamicznego kontrastu sięga wartości 10000:1.

Philips Screneo 2

Co ciekawe, urządzenie na pokładzie posiada zainstalowany system Android 4.2.2, dzięki czemu jest w stanie wyświetlić filmy w niemal wszystkich formatach.

Philips Screneo 4

Pliki przeznaczone do projekcji mogą być przechowywane w pamięci wbudowanej, na karcie SD lub nośniku USB. Materiał może być przesyłany przez port HDMI, VGA, Bluetooth czy też Wi-Fi.

Nowe urządzenie od Philips ma z powodzeniem zastępować telewizor, dlatego producent wyposażył go w system głośników 2.1. W sprzedaży dostępne są także modele posiadające tunery DVB-T.

Cena wersji podstawowej wynosi 5899 zł, zaś modelu z wbudowanym tunerem DVB-T - 6499zł.

Zgłoś błąd