News

Nowa wersja prototypu Oculus Rift ujawniona

Prace nad Oculus Rift idą pełną parą, co widać po kolejnych wersjach tego urządzenia. Twórcy właśnie zaprezentowali najnowszą odsłonę o nazwie Crystal Cove. Sprzęt otrzymał wyświetlacze OLED i dodatkowe czujniki.

W Crystal Cove wykorzystano wyświetlacz OLED o rozdzielczości 1080p, który ma być niezwykle ostry i jasny. Jednak to, co naprawdę go wyróżnia, to zdolność do monitorowania położenia, możliwa dzięki dużej liczbie czujników zamontowanych wokół krawędzi urządzenia. Dzięki temu urządzenie może bez problemów rozpoznać, w jakim dokładnie położeniu jesteśmy my i nasza głowa. Ma to zapewnić jeszcze lepsze sterowanie. Według osób, które korzystały z nowego Rifta, wrażenia są niesamowite i nawet 55'' telewizor podłączony do konsoli nie jest w stanie zapewnić choćby ułamka tego, co ten sprzęt.

Oculus Rift

Rift ma szerokie zastosowanie nie tylko do gier – wiceprezes Oculus, Nate Mitchell, stwierdził, że firma sprzedawała zestawy deweloperskie spółkom z praktycznie każdej branży, od producentów samochodów po branżę filmową (oraz, co ciekawe dla wojska). NASA już używa Rift do tworzenia wirtualnych wycieczek na Marsa i Międzynarodową Stację Kosmiczną, a Mitchell podkreślił, że sprzęt cieszy się ogromnym zainteresowaniem także ze strony oświaty.

Oculus Rift

Największym wyzwaniem dla Oculus Rift jest dotarcie do zwykłych konsumentów, ale firma na tę chwilę nie podaje oficjalnej daty premiery. Mitchell mówi jedynie zagadkowo, że "2014 będzie wielkim rokiem dla VR". To już się dzieje - Oculus Rift rozpoczął rok od zdobycia tytułu Best of CES Award 2014. Może być więc tylko lepiej.

Zgłoś błąd