News

Mozilla wydaje stabilnego Firefoksa 6

Fundacja Mozilla zakończyła prace nad szóstą odsłoną swojej przeglądarki. Najnowsze wydanie jest dowodem na to, że producent realizuje swój przyśpieszony plan wydawniczy.

Nowa wersja Firefoksa nie zawiera zbyt wielu nowinek. Programiści skupili się bowiem na wyeliminowaniu dotychczasowych błędów i wprowadzeniu zmian typowo kosmetycznych. I tak oto domena w pasku adresu odtąd będzie wyróżniana innym kolorem, a jej tożsamość prezentowana w bardziej estetyczny sposób. Prócz tego pojawiło się również menu Web Developer, w którym webmasterzy i twórcy stron www znajdą wszystkie przydatne nardzędzia. Wprowadzono też szereg poprawek do mechanizmu sycnhronizacji - Firefox Sync.

Jeśli chodzi o wyeliminowane błędy, Mozilla mówi o kilkuset naprawionych bugach. Producent zwraca też uwagę na poprawki w działaniu. Zaimplementowano bowiem wsparcie dla najnowszej wersji WebSockets oraz obsługę EventSource. Wszystko to ma wpływać pozytywnie na czas uruchamiania się przeglądarki.

Pełna lista zmian, które wprowadzono w Firefoksie 6, jest dostępna na stronie Mozilli. Tymczasem my zapraszamy do naszego działu Download, skąd możecie pobrać najnowszą wersję przeglądarki.

Zgłoś błąd