News

Microsoft patentuje smartfon z dwoma wyświetlaczami

Gigant z Redmond opatentował właśnie technologię urządzenia mobilnego z dwoma wyświetlaczami, które mogą działać również oddzielnie. Brzmi futurystycznie?

W schemacie opisującym patent zamieszczono informacje o sposobie działania takiego urządzenia. Jego wyświetlacze mogą zatem działać jako jeden duży ekran i dzielić emitowany obraz pomiędzy siebie. To jednak nie wszystko. Użytkownik takiego urządzenia mógłby je dzielić na dwie części i wykorzystywać jedną do np. zdalnego sterowania tą drugą. Mówiąc w skrócie - dwuekranowy smartfon w rozumieniu Microsoftu miałby być połączeniem dwóch niezależnie działających urządzeń.

Schemat patentu na dwuekranowe urządzenie Microsoftu

Co ciekawe, producent nie ogranicza się tutaj tylko do telefonów. Model urządzenia z dwoma niezależnymi wyświetlaczami ma się sprawdzić również w tabletach, a nawet telewizorach.

Niestety nie powinniśmy spodziewać się rychłego pojawienia takiego smartfona czy tabletu na rynku. Microsoft sam przyznaje, że jest to technologia przyszłości i zakup tego patentu jest właśnie decyzją w pełni podyktowaną myślami o niej.

Zgłoś błąd