Microsoft HoloLens dopiero w przyszłym roku
Jakiś czas temu Microsoft obiecywał, że Hololens pojawi się w tym samym przedziale czasowym co najnowszy system operacyjny. Jak się jednak okazuje, przedsiębiorstwo może mieć problem ze spełnieniem tej deklaracji.
Microsoft HoloLens to technologia pozwalająca na nakładanie na obraz rzeczywisty hologramów i wyświetlanie za ich pośrednictwem różnych informacji, obrazów, a nawet gier.
CEO Microsoftu - Satya Nadella – w wywiadzie dla BBC zapowiedział, że deweloperska wersja HoloLens będzie gotowa dopiero w przyszłym roku, jednak dokładna data nie jest znana. A co z wersją konsumencką? Ta pojawi się jeszcze później. Nadella dodał również, że HoloLens to pięcioletnia podróż – tyle właśnie ma zająć cały proces. Jednak, gdy gogle rozszerzonej rzeczywistości trafią już na rynek, mogą stać się główny m narzędziem gamingowym na rynku, a ze względu na to, że Microsoft nie chce skupiać się tylko na ich biznesowych zastosowaniach, HoloLens będzie także świetną rozgrywką dla graczy.



