News

Mantle w Battlefield 4 dopiero w styczniu

Nowe API AMD miało zadebiutować w grudniu jako patch do gry Battlefield 4. Jak większość z Was wie, nie zadebiutowało, a jego premierę przesunięto na styczeń 2014.

Battlefield 4 ma ogromne problemy, o których już wspominaliśmy. Przyczyniają się one nie tylko do pogorszenia komfortu rozgrywki, ale także do opóźnień zaplanowanych projektów związanych z grą. Tak jest z API Mantle, które zostało zapowiedziane na grudzień, a które w grudniu pojawić się nie mogło.

Battlefield 4

– Po długim zastanowieniu, została podjęta decyzja, aby opóźnić premierę patcha z Mantle dla Battlefield 4. AMD nadal wspiera DICE we wprowadzaniu nowego API i jest niezmiernie podekscytowane nachodzącą wielkimi krokami nową zawartością dla BF4. Celujemy obecnie w styczeń, a więcej informacji na temat patcha z Mantle pojawi się po Nowym Roku – ujawnił przedstawiciel firmy AMD.

DICE nadal nie może sobie poradzić z problemami związanymi z serwerami czy DLC, więc bardzo prawdopodobne, że premiera Mantle została przesunięta właśnie z tego powodu. Do chwili naprawienia większości bugów (nie oszukujmy się – wszystkich i tak nie da się wyeliminować) Mantle będzie istniało nadal w sferze domysłów domowych użytkowników.

Zgłoś błąd