News

LG Watch Urbane 2 z LTE może nigdy nie trafić do sprzedaży

Po raz pierwszy o smartwatchu LG Watch Urbane usłyszeliśmy na początku roku, a zaledwie miesiąc temu – w październiku pojawiły się informacje dotyczące jego następcy – drugiej generacji smartwatcha, który jako pierwsze tego typu urządzenie z Android Wear otrzyma łączność LTE. Niestety inteligentny zegarek nie trafi zbyt szybko na sklepowe półki, o ile trafi w ogóle.

LG Watch Urbane 2 miał w najbliższych miesiącach pojawić się w Korei Południowej i USA, a następnie w Europie, Azji i pozostałych regionach. Według najnowszych informacji, debiut urządzenia nie nastąpi jednak zbyt szybko, ponieważ producent zmaga się z problemami sprzętowymi. Mówiąc krótko, po sporym szumie, jaki wywołała zapowiedź zegarka, LG mówi wprost, że wprowadzenie urządzenia na całym świecie na chwilę obecną zostało anulowane. Nie wiadomo również, czy smartwatch ma szansę w przyszłości trafić na jakikolwiek rynek.

Lg watch urbane

Co ciekawe, wcześniej nie pojawiały się żadne sygnały sugerujące, że LG ma jakiekolwiek problemy z najnowszym urządzeniem. „Po dłuższych rozważaniach, ze względu na skomplikowany charakter sprawy, została podjęta decyzja o anulowaniu wprowadzenia drugiej generacji zegarka z LTE” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu przedsiębiorstwa. Decyzja, czy urządzenie będzie dostępne w przyszłości zostanie podjęta w późniejszym czasie.

Przypomnijmy, że specyfikacja drugiej generacji smartwatcha LG Watch Urbane obejmowała 1,38-calowy wyświetlacz P-OLED o zagęszczeniu pikseli 348 ppi, procesor Qualcomm Snapdragon 400 taktowany zegarem 1,2 GHz, 4 GB pamięci, baterię o pojemności 570 mAh, akcelerometr, kompas, barometr, GPS i co najważniejsze łączność LTE, dzięki której do połączenia z internetem nie będzie niezbędny smartfon.

Zgłoś błąd