News

LG ujawnia powody opóźnienia Watch Urbane 2nd Edition LTE

W ubiegłym tygodniu LG opublikowało oświadczenie, w którym poinformowało, że wprowadzenie drugiej generacji smartwatcha Watch Urbane z LTE zostało anulowane. Urządzenie w najbliższych miesiącach miało trafić do sprzedaży w USA i Korei Południowej, a następnie do Europy. Teraz LG zdradza powody swojej decyzji.

W oświadczeniu nie pojawiły się informacje, co jest powodem takiej decyzji, koreański gigant technologiczny zdecydował się jednak ujawnić, że smartwatch LG Watch Urbane 2 boryka się z problemem wadliwego elementu ekranu, który z upływem czasu może obniżać jakość wyświetlanego obrazu.

 „Po ekstremalnych testach w trudnych warunkach okazało się, że komponent ten nie spełnia standardów jakości firmy LG i może potencjalnie wpływać na jakość obrazu przez cały okres eksploatacji urządzenia” – taką informację przekazało przedsiębiorstwo brytyjskiemu serwisowi Telegraph.

LG Watch Urbane druga generacja

„Ze względu na relacje z konkurencją oraz dostawcami nie możemy ujawniać szczegółów dotyczących problemu. Możemy jednak zdradzić, że problem sprzętowy związany był z nowym zaawansowanym komponentem, który nie był wykorzystywany w urządzeniach wearable wcześniej”.

Amerykański operator komórkowy AT&T, który rozpoczął sprzedaż smartwatcha w ubiegłym tygodniu, oferuje osobom, które go kupiły możliwość zwrotu lub wymianę na inny model.

Warto przypomnieć, że LG Watch Urbane 2nd Edition był prezentowany jako pierwszy smartwatch z Android Wear oferujący łączność LTE, a jego specyfikacja obejmuje 1,38-calowy wyświetlacz P-OLED o rozdzielczości 480 x 480 pikseli, procesor Qualcomm Snapdragon 400, 4 GB wbudowanej pamięci oraz baterię o pojemności 570 mAh z trybem oszczędzania energii. Urządzenie jest też odporne na kurz i wodę (co potwierdza certyfikacja IP67).

Zgłoś błąd