News

Halo: The Master Chief Collection porządnie zaktualizowane

Przeznaczona na Xbox One kompilacja poszczególnych części serii Halo otrzymała właśnie nowy patch, mający poprawić wiele pojawiających się w grze błędów. Twórcy starali się wyeliminować jak najwięcej problemów, jednocześnie obiecując, że to nie koniec wsparcia dla sporej produkcji.

Gdy studio 343 Industries zapowiedziało pojawienie się Halo: The Master Chief Collection na czerwcowych targach E3, sporo osób zastanawiało się, co nowego trafi do udanej serii FPS w ramach portu na konsolę Xbox One. Wielu graczy było sceptycznych co do samego pomysłu wskrzeszenia poprzednich części gry w taki sposób, tym bardziej, że w czasie trwania tej samej imprezy zapowiedziano także kontynuację serii, czyli Halo 5: Guardians. Spowodowało to, że The Master Chief Collection został w cieniu zupełnie nowej produkcji, jednak obfitująca w ilości sprzedanych egzemplarzy premiera udowodniła, że twórcy wykonali dobry krok.

gamescom 2014 halo 2 anniversary sanctuary temple 85a63a43002947b7be96f9648240abd8 e889fed9257e489b8ba804a09c725dd0

Z racji na rozmiar produkcji oraz adaptację do standardów 1080p oraz 60fps, wydawnictwo nie uchroniło się przed pewnymi błędami. Rozbudowane tryby online i specjalnie przygotowane serwery  sprawiają, że mimo zachowaniu pierwotnej postaci, Halo: The Master Chief Collection jest wymagającym bieżącej obsługi tytułem. Toteż właśnie dlatego spece z 343 Industries starają się zapewnić wszystko co potrzebne graczom do bezproblemowego użytkowania z gier. Wydana ostatnio aktualizacja skupia się głównie na poprawie stabilności samej rozgrywki oraz usprawnieniu tworzenia poszczególnych sesji online. Twórcy postarali się także ulepszyć wyszukiwanie sieciowych meczów oraz rozwiązać zgłaszane przez użytkowników problemy z dołączeniem do stworzonych przez siebie lub innych graczy sesji. Nowy patch ma rozmiar 523MB i według zapewnień Microsoftu nie jest ostatnią z większych poprawek, które trafią do posiadaczy The Master Chief Collection.

Zgłoś błąd