News

Gra Chernobyl 2 będzie darmową sieciówką

Kontynuacja polskiej gry Chernobyl: Terrorist Attack, która odniosła sukces sprzedaży w Rosji, będzie grą nastawioną na tryb sieciowy, którą każdy gracz będzie mógł pobrać za darmo.

O kontynuacji gry Chernobyl: Terrorist Attack wiemy tylko tyle, że powstaje i jest na wczesnym etapie produkcji. Na zakończonych przed dwoma tygodniami targach GamesCom nie pokazano żadnych materiałów ani nie ujawniono żadnych informacji dotyczących gry, co nie zwiastuje rychłego ściągnięcia zasłony tajemnicy. Jednak na stronie producenta, firmy PlayWay, pojawiła się bardzo ciekawa informacja, która brzmi następująco:

– Uzgodniliśmy w firmie, że jeśli Chernobyl: Terrorist Attack utrzyma się dłużej, niż 20 tygodni w Top 10 Jewel Case rosyjskiej sieci dystrybucji mediów Soyuz, to zrobimy kontynuację jako F2P.

Tymczasem gra utrzymuje się już 22 tydzień. Oznacza to, że Chernobyl 2 będzie grą nastawioną na tryb sieciowy, którą każdy będzie mógł pobrać zupełnie za darmo. Twórcy chcą zarabiać na systemie mikropłatności. Przygotowują do tego celu realistycznie odwzorowaną Prypeć i specjalne budynki, do których będzie można wejść po uiszczeniu odpowiedniej opłaty. Nie wiemy jednak, co ciekawego i wartego uwagi będzie się kryło w takich budynkach, ale wielce prawdopodobne, że sprzedawane będą także najróżniejsze bronie czy pancerze.

Przypomnijmy, że pierwsza część polskiej gry z akcją osadzoną w Czarnobylu odniosła ogromny sukces w Rosji. Produkcja nieprzerwanie od dnia premiery okupuje Top 10 najchętniej kupowanych gier w sieci sklepów Soyuz (odpowiednik polskiego Empiku). Obecnie Chernobyl: Terrorist Attack zajmuje 3. miejsce na liście Jewel Case, czyli gier wydanych w plastikowym pudełku CD. Na zamieszczonym poniżej zdjęciu możecie zobaczyć, jak to wygląda w rzeczywistości. To bardzo popularna w Rosji forma dystrybucji gier, którą wykorzystuje się także w przypadku wysokobudżetowych produkcji, takich jak Metro 2033.

Chernobyl: Terrorist Attack - Jewel Case

Zainteresowanym polecamy lekturę naszej recenzji gry, wywiadu z Andrzejem Wilewskim, szefem studia Silden i wywiadu z Krzysztofem Kostowskim - prezesem PlayWay.

Zgłoś błąd